Plebiscyt na nazwę nowej ulicy w Browarach Warszawskich
Jak powinna nazywać się nowa ulica, która stanie się częścią Browarów Warszawkich? Echo Investment wspólnie z Muzeum Warszawy wytypowało trzy propozycje zaczerpnięte z historii tego miejsca.
Browary Warszawskie to jedna z najbardziej oczekiwanych stołecznych inwestycji. Projekt kompleksu powstał w pracowni JEMS Architekci. Teren jednego z największych niegdyś browarów Europy jest ważną częścią historii Warszawy.
Nowa ulica na Woli
Inwestycja to nie tylko budynki pełniące różnorodne funkcje, ale także zielone skwery i nowo wytyczone ulice. Nazwy ulic to ostatnio sprawa problematyczna. Inwestor Echo Investment postanowił oddać głos internautom. 8 czerwca ruszył plebiscyt, w którym to mieszkańcy mają możliwość wyboru nazwy ulicy, która stanie się częścią nowych Browarów Warszawskich.
Nowa ulica Browarów Warszawskich łącząca ulicę Grzybowską i Krochmalną powinna mieć swój niepowtarzalny charakter. Każdego dnia będą nią przejeżdżać i spacerować mieszkańcy miasta pracujący lub mieszkający w tej części Woli, jak też i goście chcący skorzystać z kawiarni, restauracji czy sklepików. Zależy nam, aby to właśnie warszawiacy mieli wpływ na to miejsce, dlatego zapraszamy wszystkich do głosowania. Do wybrania najlepszej nazwy zachęcą też lubiani artyści – Kasia Nosowska i Eldo, a całej akcji patronuje Muzeum Warszawy.
– mówi Rafał Mazurczak, członek zarządu Echo Investment.
Ulica rozpoczyna się przy Bramie Browarów, czyli ulicy Grzybowskiej i połączy ze sobą biurową i mieszkalną część nowego kwartału miejskiego. Przy części mieszkaniowej spotka się z ulicą Krochmalną
Nazwa z historią
Echo Investment wspólnie z kuratorami Muzeum Warszawy wytypował trzy propozycje nazwy dla nowej ulicy. Każda z nich została osadzona w historii Browarów i jest nawiązaniem do wolskiego dziedzictwa.
- Ulica Sfinksów Warszawskich?
Wizerunek sfinksa, przez niemal sto lat widniał na etykietach piwa warzonego na Woli. Egzotyczny symbol był odzwierciedleniem dwóch figur, które strzegły wejścia do warzelni Haberbuscha i Schielego oraz ich sekretnych receptur.
- Ulica Haberbuscha i Schielego?
Błażej Haberbusch i Konstaty Schiele tworzyli spółkę, która na początku XX w. zarządzała największym warszawskim browarem. Duet browarników cechowały odwaga, nieszablonowe myślenie i szukanie innowacji.
- Ulica Wolskiej Krachli?
Piwo w krachli, czyli szklanej butelce zamykanej porcelanowym korkiem, podbiło serca mieszkańców Warszawy. Słynny "habersbuszek" na długo zatrzymywał swój aromat. Krachla, choć zaczerpnięta z Austrii, to właśnie od wolskich browarników rozpoczęła swoją karierę w Polsce.
Dwa tygodnie na oddanie głosu
Plebiscyt będzie trwało od 8 do 29 czerwca. Głos na nazwę ulicy, która najlepiej łączy historię Browarów Warszawskich z duchem nowego kwartału miasta, można oddać na stronie www.twojaulica.pl.
- Więcej o:
Ratusz Miasta i Gminy Konstancin- Jeziorna projektu BBGK Architekci
Ogrodzenie budowlane przy Nowym Świecie zamieniło się w wystawę miejską
Renaissance Warsaw Airport Hotel - luksusowy hotel tuż przy lotnisku według projektu JEMS Architekci
Browary Warszawskie - wieści z budowy
Apartamenty Esencja II - nowa inwestycja na poznańskich Garbarach
Co by było, gdyby... Niezrealizowane wizje architektów dla polskich miast. Miało być spektakularnie
Kwartał Dworcowa w Katowicach - przebudowa ruszyła! Znamy szczegóły
EnResidence - butikowy apartamentowiec na wrocławskich Krzykach