Nowoczesny biurowiec Przystanek mBank w Łodzi już otwarty
Nowa siedziba mBanku w Łodzi jest naszpikowana technologiami. Smartfon jest w niej nieodzowny - służy jako klucz wejściowy, pomaga zarezerwować salę czy odnaleźć miejsce spotkania. Na pięciu rozległych piętrach pracuje ponad 2 tys. specjalistów, wcześniej rozproszonych w sześciu lokalizacjach w całym mieście.
Dotąd pracownicy mBanku w Łodzi pracowali w sześciu różnych budynkach, zlokalizowanych m.in. w Centrum Biznesu przy al. Piłsudskiego 3, w Red Tower na Roosevelta czy na ul. Jaracza. Od teraz wszystkie jednostki zostały skonsolidowane w jednym miejscu, co ma usprawnić prace nad każdym projektem.
Budynek Przystanek mBank mieści się przy ulicy Kilińskiego 74 i ma ponad 24 tys. mkw. Tym, co go wyróżnia, jest wielkość pojedynczej kondygnacji, przekraczająca ponad 4 tys. m kw. Jest to drugie przedsięwzięcie biurowe otwarte na terenie Nowego Centrum Łodzi, tuż obok Dworca Łódź Fabryczna, kompleksu EC1 i niedaleko ulicy Piotrkowskiej. Bank jest jedynym najemcą obiektu. Autorami projektu budynku są architekci z pracowni AHR, natomiast wnętrza zaprojektowała firma In Design przy współudziale pracowników i konsultantów z mBanku.
– Nowe Centrum Łodzi to bez wątpienia najatrakcyjniejsza obecnie przestrzeń dla biznesu w Polsce. W samym centrum Łodzi, godzinę drogi od Pałacu Kultury, stworzyliśmy idealne, nowoczesne miejsce, w którym można realizować najbardziej śmiałe projekty inwestycyjne w otoczeniu historycznego centrum miasta, ulicy Piotrkowskiej i pięknie zrewitalizowanego zespołu zabytkowej elektrowni. Jestem przekonana, że zarówno zarząd mBanku, jak i wszyscy pracownicy docenią to wyjątkowe połączenie, pozwalające zachować równowagę pomiędzy pracą i odpoczynkiem. Otwarcie siedziby najbardziej łódzkiego z banków, w samym sercu miasta, to symboliczny początek kolejnego etapu rozwoju Nowego Centrum Łodzi, w którym stworzone przez miasto i prywatnych inwestorów obiekty wypełnią się życiem i będą magnesem przyciągającym do naszego miasta najlepszych specjalistów, młodych, ambitnych i kreatywnych ludzi – mówi Hanna Zdanowska, Prezydent Łodzi.
– Jesteśmy związani z Łodzią od 18 lat, a otwarcie Przystanku mBank bardzo ten związek umacnia. Wybór Nowego Centrum Łodzi był poniekąd oczywisty. Zdecydowała bliskość dworca kolejowego, co pozwala w nieco ponad godzinę dotrzeć do Warszawy, gdzie mieści się druga centrala banku. Z dumą patrzymy, jak rozwija się ten kwartał Łodzi i cieszymy się, że nasza siedziba jest jego częścią – mówi Cezary Stypułkowski, prezes mBanku.
Wnętrza projektowane wspólnie z przyszłymi pracownikami
Ostateczna aranżacja wnętrza Przystanku mBank powstała na podstawie konsultacji z pracownikami oraz wniosków z przeprowadzonego pilotażu, w którym testowano najnowsze rozwiązania biurowe. Ponadto blisko 80-osobowa grupa ambasadorów nowej siedziby na bieżąco opiniowała elementy wyposażenia biura, rodzaje sal spotkań a nawet dostawców w kantynie. Dzięki temu w nowej siedzibie firmy, której nazwa została wybrana w głosowaniu wewnętrznym, każdy znajdzie miejsce do pracy "uszyte" na miarę jego potrzeb.
Biurko? Nowoczesne, z regulowaną wysokością blatu dla tych, którzy wolą pracować na stojąco. Ciężko się skupić w open space? Istnieją specjalne pokoje cichej pracy. A może awaria w przedszkolu? Można zabrać pociechę do biura i pracować z nią w specjalnie przygotowanym do tego pokoju. W budynku można zresztą pracować wszędzie – jest tam wiele puf, kanap czy improwizowanych przestrzeni do pracy.
Każde piętro ma swój motyw przewodni
Każde piętro Przystanku mBank jest inne i ma swój motyw przewodni – od filmu, poprzez naturę, miasta i kolory świata, po nowoczesne technologie. Znajduje to swoje odzwierciedlenie np. w nazwach i wystroju sal. Biurowiec jest też wyposażony w technologie mobilne – smartfon działa jako klucz do bramek wejściowych, pozwala odnaleźć salę i ją zarezerwować, a w przyszłości także sprawnie poprowadzi gościa w budynku przy zastosowaniu kodów QR dających dostęp do wyznaczonych stref budynku. W Przystanku mBank znajdują się też strefy relaksu z huśtawkami, pokoje do gier, przestronne kuchnie i aż 263 sale do pracy wyposażone w nowoczesne rozwiązania telekonferencyjne czy ładowarki indukcyjne do telefonów.
Z widokiem na centrum Łodzi
Do dyspozycji pracowników są również tarasy o łącznej powierzchni ponad 1 tys. m kw. Z jednego z nich, znajdującego się na wysokości 25 metrów, można podziwiać panoramę Nowego Centrum Łodzi. Szukający zieleni w centrum miasta znajdą coś dla siebie – w budynku jest ponad 80 m kw. ścian pokrytych żywym mchem i porostami. Miłośnicy rowerów znajdą tu największy w Łodzi parking na około 140 jednośladów wraz z odpowiednią infrastrukturą obejmującą szatnie i prysznice.
- Więcej o:
Te wnętrza zobaczysz już tylko na zdjęciach. Fabryki jak pałace
Otwarcie EC1 w Łodzi. Od starej elektrowni do BRYŁY ROKU [HISTORIA INWESTYCJI]
Biurowiec Bobrowiecka 8 od JEMS Architekci już otwarty
Najlepszy budynek Poznania w 2016 roku - biurowiec przy ul. Za Bramką. Nagroda Quadro przyznana
Apartamenty Esencja II - nowa inwestycja na poznańskich Garbarach
Co by było, gdyby... Niezrealizowane wizje architektów dla polskich miast. Miało być spektakularnie
Kwartał Dworcowa w Katowicach - przebudowa ruszyła! Znamy szczegóły
EnResidence - butikowy apartamentowiec na wrocławskich Krzykach