Polacy pokonali Coca-colę i PWC. Biuro ich projektu jest najlepsze!
Projekt biura dla Opera Software we Wrocławiu zwyciężył w rywalizacji z wnętrzami takich firm jak: Coca Cola, nowojorskie PwC oraz Fiverr. Architekci z pracowni mode:lina jako pierwsi Polacy stanęli na podium Best Office Awards.
Best Office Awards to prestiżowy rosyjski konkurs architektoniczny. Każdego roku w konkursie bierze udział ponad 100 projektów czołowych rosyjskich i międzynarodowych marek spod znaku Microsoft, Google, Raifeisen Bank, czy The Walt Disney Company. Projekty zrealizowane poza Rosją otrzymują specjalną nagrodę - za najlepsze zagraniczne biuro.
"Chcemy mieć najpiękniejsze biuro na świecie!"
A wszystko zaczęło się od jednego maila: "Chcemy mieć najpiękniejsze biuro na świecie" - taką wiadomość otrzymali od inwestora architekci pracowni mode:lina.Paweł Garus i Jerzy Woźniak podjęli rzucone wyzwanie i stworzyli biuro inspirowane architekturą Wrocławia. Okazało się, że autentyczność lokalnego kontekstu i umiejętność przetworzenia inspiracji poskutkowała aranżacją, która kradnie serca kolejnego, międzynarodowego jury. W styczniu informowaliśmy o nagrodzieFinest Interior Award przyznanej dla biura Opera Software we Wrocławiu, dziś donosimy o kolejnym wyróżnieniu - Best Office Award 2017 odebranym przez Pawła Garusa i Jerzego Woźniaka w Moskwie.
Projektanci z pracowni mode:lina™ stanęli przed zadaniem zaprojektowania wnętrz dla oddziału norweskiej firmy Opera Software, twórcy popularnej przeglądarki. Siedziba mieści się w dwóch prestiżowych kamienicach w centrum Wrocławia – jednej z początku XIX wieku i drugiej z 1913 roku – których właścicielem jest Zbigniew Grycan.
Nieformalny klimat
O przyznaniu kolejnej, prestiżowej nagrody dla wrocławskiej realizacji zdecydował przede wszystkim mniej formalny charakter przestrzeni biurowej. Przewodnim motywem aranżacji stał się wizerunek Wrocławia jako "miasta stu mostów". We wnętrzach dominują kratownice, łukowe konstrukcje oraz kolory nawiązujące do najbardziej znanych wrocławskich przepraw.
Tropem wrocławskiej architektury
Nieregularne plamy utworzone z drobnych płytek na posadzce przypominają wyspy na Odrze. Łukowe zadaszenie nad aneksem kuchennym to odwołanie do konstrukcji zabytkowej hali targowej. Skojarzenie to potęguje umieszczenie drewnianych skrzynek i zastosowanie w kuchni kolorowej mozaiki.
Poszukując kolejnych odwołań do architektury Wrocławia natkniemy się na konstrukcję nad stołem konferencyjnym, która przypomina sklepienie dworca głównego w tym mieście. Nietypowa jest również ekspozycja loga firmy Opera Software. Okrągły pierścień pełni funkcję lampy sufitowej i wisi dokładnie w tym miejscu, gdzie niegdyś żyrandole w dawnej kawiarni.
- Więcej o:
Najlepszy dom na świecie stoi w Polsce! Arka z nagrodą Wallpaper Design Award 2017
Wewnątrz biel i szarość, a nazwali dom "Rudy". Zrozumiesz, gdy zobaczysz elewację
Bałtyk w Poznaniu to najpiękniejszy budynek w Polsce. Oto Bryła Roku 2017
Sposób na kostkę. 10 niezwykłych metamorfoz domów z czasów PRL
Apartamenty Esencja II - nowa inwestycja na poznańskich Garbarach
Co by było, gdyby... Niezrealizowane wizje architektów dla polskich miast. Miało być spektakularnie
Kwartał Dworcowa w Katowicach - przebudowa ruszyła! Znamy szczegóły
EnResidence - butikowy apartamentowiec na wrocławskich Krzykach