Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Fence House: jeden dom, trzy bryły [POZNAŃ]

Redakcja

W pracowni Modelina powstał projekt domu jednorodzinnego złożonego z trzech połączonych brył. Dwa skrzydła wyznaczają osobne strefy dla dzieci i rodziców, parter mieszczący funkcję dzienną stanowi przestrzeń wspólną. W osobnej, prostopadłościennej, ustawionej pod kątem do budynku bryle zlokalizowano garaż.

Forma domu składa się z dwóch brył ze spadzistym dachem oraz z wkomponowanej w całość asymetrycznej kostki garażu. To współczesna interpretacja tradycyjnego stylu. Projekt uzupełniają proste,surowe materiały – cegła, beton oraz blacha w odcieniach szarości. Ściana od strony ulicy ma jak najmniej okien, dzięki temu chroni mieszkańców przed hałasami i zapewnia im spokój. Dodatkowo różnego rodzaju ogrodzenia dają im poczucie bezpieczeństwa. Stąd pomysł na nazwę domu, czyli Fence House.

Kształt budynku podyktowany został przez jego funkcję. Domownicy, czyli rodzice i dwójka dzieci, chcieli mieszkać niezależnie – stąd pomysł na podzielenie go na dwie części. Oddzielne strefy na piętrze pozwalają dorosłym cieszyć się spokojem, a dzieciom szaleć do woli we własnym „domku”.

Salon sięga poddasza

Parter domu to część wspólna wszystkich jego mieszkańców. Zajmuje go wyjątkowa kuchnia wysunięta w głąb ogrodu oraz wielki salon z antresolą, sięgający poddasza. Nietypowym elementem jest okno w korytarzu, które eksponuje wyjątkowy samochód właściciela domu we wnętrzu grafitowej kostki-garażu.

Salon to duża otwarta przestrzeń, w której kluczową rolę grają wielkie nieregularne okna odsłaniające otoczenie lasu. Najbardziej interesującą częścią pokoju dziennego jest antresola z biblioteką. Regały biblioteki zostały zbudowane ze starych belek stropowych jednej z poznańskich kamienic.

Autorem projektu domu w podpoznańskim Borówcu jest pracownia mode:lina.

Skomentuj:

Fence House: jeden dom, trzy bryły [POZNAŃ]