Partnerzy

Aktualności

Architektura na świecie

Architektura w Polsce

Wywiady

Ikony architektury

Projekty i realizacje

Omicron - niezwykły mapping w Hali Stulecia

red
Omicron - mapping w Hali Stulecia - Projekt zrealizowany przez Nolabel Sp. z o. o. i zespół New Amsterdam

Nowe technologie otworzyły przed nami możliwości, o jakich projektanci jeszcze do niedawna mogli tylko marzyć. Era komputerów wprowadziła precyzję i synchronizację na nieosiągalny dotychczas poziom. Projektanci coraz śmielej sięgają po nowe rozwiązania a ich efektem są między innymi niezwykłe świetlne pokazy zamieniające statyczne dotąd budynki w żywe i ruchome struktury.

Mapping to coraz popularniejsze nakładanie dwuwymiarowych projekcji na obiekty przestrzenne. Ale to coś więcej niż wykorzystanie budynku jako miejsca projekcji. Precyzyjnie zaprojektowany pokaz wykorzystuje zazwyczaj przestrzenną strukturę budynku i jeszcze bardziej ją podkreśla. Dynamiczna gra świateł tworzy iluzję ruchu poszczególnych elementów budowli i zamienia ją w rozedrganą strukturę, która zmienia się na naszych oczach.

Omicron to nazwa projektu, który na stałe znalazł swoje miejsce we wnętrzu wrocławskiej Hali Stulecia. Powstał w ramach tworzenia Centrum Poznawczego w kuluarach wrocławskiego zabytku. Jego główną atrakcją jest niewątpliwie największy na świecie stały mapping wyświetlany pod mierzącą 67 m kopułą Hali. Światła ożywiają całą konstrukcję i uwypuklają jej najważniejsze elementy.

Projekt zrealizowany przez Nolabel Sp. z o. o. i zespół New Amsterdam to poza mappingiem także 6 interaktywnych gier, 600 zdjęć i wizualizacji, 40 prezentacji multimedialnych oraz 2 stanowiska AR.

Wystawę otwiera film poświęcony historii Hali Stulecia oraz prezentacje w formie interaktywnych ksiąg przybliżających zwiedzającemu atmosferę Wrocławia początku XX w. Następnie za pomocą kilkudziesięciu interaktywnych prezentacji wyświetlanych na dotykowych ekranach widz zapoznaje się najważniejszymi nurtami w architekturze XX w. oraz światowymi osiągnięciami modernizmu. Interaktywna mapa Wrocławia umieszczona w stole dotykowym podkreśla wyjątkowość planu urbanistycznego miasta umożliwiając widzowi samodzielne decydowanie o wyświetlanych treściach oraz filtrowanie informacji pod kątem wybranego stylu architektonicznego.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

Udostępnij

Przeczytaj także

Dworzec Metropolitalny w Lublinie z I Nagrodą na World Architecture Festival w Singapurze!
Wieżowiec Derżprom w Charkowie. Perła konstruktywizmu zniszczona przez Rosjan
Park Akcji „Burza” pod Kopcem Powstania Warszawskiego najlepszą przestrzenią publiczną w Europie. Mamy European…

Polecane

London Design Festival - architektura, która się uśmiecha
Nowojorski Vessel - czy zyska miano wieży Eiffla naszych czasów? [PROJEKT]
Architektura we Wrocławiu: TOP 10 najciekawszych budynków ESK 2016

Skomentuj:

Omicron - niezwykły mapping w Hali Stulecia

Ta strona używa ciasteczek w celach analitycznych i marketingowych.

Czytaj więcej