Gdańskie przedszkole od środka. Pełne bajek i kolorów
Uśmiechnięte księżniczki w pastelowych koronkach i infantylne dekoracje? Nic z tych rzeczy! Projektanci z Pracowni CGL sięgnęli po zupełnie inne środki wyrazu i zaprojektowali ciekawe wnętrza, w których dobrze będą się czuły i dzieci i dorośli.











![Przedszkole Mega Mocni w Gdańsku 7G{u@H?+F,j5w]sVvkyQ)nu-4m][u,k4FgWbZxX&*KU{ NUr\JDiB4)CJ)5H5:K)f7N5~VExt](https://s3.eu-central-1.amazonaws.com/pressland-cms/cache/article_show_section_gallery_item/x9/20430752-przedszkole-mega-mocni-w-gdansku.jpeg)


Przedszkole, którego wnętrza zaprojektowała Pracownia CGL ma w swoim programie zapisany naukowy charakter placówki. To była jedna z inspiracji, od której wyszli projektanci Karolina Golec i Radosław Czerniejewski. To właśnie wzory chemiczne stały się inspiracją do stworzenia geometrycznych form, które dominują we wnętrzach.
Większość elementów wyposażenia została zaprojektowana w formie sześciokątów oddających graficzną formę zapisu skomplikowanych wzorów chemicznych. W tym kształcie są między innymi modułowe dywaniki, niektóre przejścia między pomieszczeniami, podwieszane relingi do zawieszania dekoracji czy wnęki na zabawki.
Sześcioboczne motywy zostały uzupełnione bajkowymi grafikami, które jednak zrywają ze stereotypowymi i infantylnymi ilustracjami, które kojarzą się z przedszkolem. Białe ściany stanowią tło dla szarych grafik i mocnych kolorystycznych akcentów głębokiego błękitu i czerwieni. Całość została dodatkowo ocieplona dużą ilością drewnianych elementów. Stworzone przez to zostało tło do działań i aktywności dziecięcych, wprowadzających do wnętrza dynamikę i dodatkowe barwy.
W przedszkolu znalazły się także inne ciekawe rozwiązania. Charakterystycznymi miejscami w salach dla dzieci są czerwone domki przeznaczone do zabawy, wyposażone w materace, ścianę tablicową oraz drabinki,a strefa szatni została wyposażona we wbudowane w ściany miejsca do siedzenia i zabawy.
Cały wystrój korzysta z mocnych barw i kolorów, jednak wszystkie jego elementy zostały rozplanowane w harmonijny i uporządkowany sposób. Takie połączenie sprawia, że wnętrza są żywiołowe, dynamiczne i z pewnością dodają dzieciom energii do zabaw. Odejście od utartych schematów, pozwoliło także na wykreowanie ciekawej i dobrze zaprojektowanej przestrzeni o silnie zaakcentowanej identyfikacji wizualnej. Dzięki temu czas spędzony w przedszkolu będzie dla dzieci czasem nie tylko spędzonym na zabawie i nauce, ale także da szansę na propagowanie pozytywnych wzorców estetycznych.
- Więcej o:
Edukacja estetyczna od małego. Przedszkole w Złotnikach Kujawskich
To być może najładniejsze przedszkole jakie widzieliście. Żółty Słonik z Ostrowi Mazowieckiej
Powojenne bloki z Polski wcale nie są nudne! Oto te najciekawsze [PRZEGLĄD]
Bronią ikony postmodernizmu. Trwa protest przeciwko wyburzeniu dworca w Częstochowie: Nasz dworzec. Wspólna sprawa!
Dom towarowy Fedora Karpego w Gliwicach. Modernistyczna bryła z tarasami na dachu
Kuracjusze i wczasy zakładowe. Najbardziej znane ośrodki wczasowe z PRL-u
Tak będzie wyglądać Muzeum Poczty Polskiej w Gdańsku. Przejdzie gruntowną modernizację
Kraków: "Portowa Zabłocie" zmieni oblicze dzielnicy? Już nie tylko fabryki i port rzeczny