Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowy projekt od Roberta Koniecznego. Tak będzie wyglądał Dom Optymalny

red

Dom Optymalny, to projekt, który powstał jako typowy dom, który będzie można adaptować do swoich potrzeb zarówno pod względem metrażu, jak również materiałów wykończeniowych. A wszystko zgodnie z zasadami architektury zrównoważonej i domu aktywnego.

Dom Optymalny - wizualizacja
Dom Optymalny - wizualizacja
KWK Promes, Robert Konieczny

Robert Konieczny na swoim koncie ma już wiele realizacji zarówno domów jednorodzinnych, jak również obiektów o większej skali. Większość z nich funkcjonuje w powszechnej świadomości i jednym tchem są wymieniane wśród najciekawszych polskich realizacji.

Najnowszy projekt - Dom Optymalny to architektura skrojona dla zwykłego użytkownika, który dysponuje przeciętnym budżetem, ale który nie chce iść na estetyczne ani funkcjonalne kompromisy. Zaprojektowana przez architekta bryła ma kształt prostokąta, który można będzie dostosowywać do indywidualnych potrzeb dodając do niego kolejne moduły o szerokości 1,6 metra. Modyfikować też można materiały elewacyjne jak również wielkość otworów okiennych.

Pracę nad projektem Domu Optymalnego poprzedziliśmy wieloma rozmowami z inwestorami, którzy budują lub planują budowę domu jednorodzinnego. Chcieliśmy poznać ich potrzeby i oczekiwania. Okazały się one różnorodne, często wybujałe w formie, ale kilka życzeń powtarzało się nieustannie. Zadanie nasze polegało więc na uwzględnieniu tych życzeń, a jednocześnie stworzeniu domu oszczędnego w formie, spokojnego, ponadczasowego, który będzie wzbogacał pejzaż, a nie niszczył go, jak to się teraz często dzieje. Dzięki projektowi Dom Optymalny, inwestorzy nie będą musieli rezygnować z tego, co tak lubią, np. balkonów czy garaży, a pomimo tego otrzymają elegancki dom, którego forma – parterowe pudełko przykryte dwuspadowym dachem – nie zestarzeje się. Zaprojektowaliśmy więc dwie, w pewnym sensie odrębne, bryły, które zawierają wszystko, co trzeba - mówi arch. Robert Konieczny.

We wnętrzu wszystkie pomieszczenia zostały zorganizowane wokół centralnego trzonu technicznego a konstrukcja oparta na ścianach zewnętrznych. takie rozwiązanie umożliwia modyfikację wewnętrznych podziałów w zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji.

W standardzie Dom Optymalny oferuje powierzchnię ok. 140 m² plus garaż wbudowany w bryłę budynku. regularny kształt i dwuspadowy dach sprawiają, że projekt powinien się dobrze wpisać w różne otoczenie i dopasować do typowej polskiej zabudowy.

Aby zapewnić optymalne warunki użytkowania projekt przewiduje wykorzystanie instalacji odzyskiwania ciepła, możliwość montażu paneli PV lub solarnych i włączenie ich do lokalnej sieci elektrycznej lub produkcji ciepłej wody użytkowej czy automatyczną wentylację pomieszczeń nawet pod nieobecność właściciela (okna zostaną zaopatrzone w okucia z elektrycznymi napędami, połączonymi w system przewietrzania domu przez okna fasadowe i dachowe w określonych cyklach).

Pierwsze sześć domów powstanie w Radostowicach koło Pszczyny. Ich ustawienie pozwoli optymalnie wykorzystać nasłonecznienie i zminimalizować wzajemne uciążliwości. Czy projekt się spodoba i już niedługo będziemy mogli oglądać realizacje także w innych rejonach Polski?

ZOBACZ WIZUALIZACJE >>>

Przeczytaj też, co Robert Konieczny mówi o architekturze: Robert Konieczny: W cenie niemyślenie >>>

 

Skomentuj:

Nowy projekt od Roberta Koniecznego. Tak będzie wyglądał Dom Optymalny