Już można zbudować Muzeum Guggenheima z klocków Lego
By uczcić 150. rocznicę urodzin słynnego architekta Franka Lloyda Wrighta, Lego stworzyło nową serię klocków, z której można ułożyć słynne, nowojorskie Muzeum Guggenheima.
Kultową, spiralną bryłę Muzeum Guggenheima rozpozna każdy. To jeden z najważniejszych obiektów architektonicznych zrealizowanych w XX wieku. Słynne na całym świecie muzeum w kształcie cylindrycznie zwiniętej wstęgi można teraz ułożyć z klocków lego. To prezent od duńskiej firmy na 150 rocznicę urodzin Franka Lloyda Wrighta. Słynny architekt urodził się 8 czerwca 1867 roku.
Lego Architecture i perły architektury
Czym innym jest projektowanie, jak nie rozwiniętą i bardziej skomplikowaną zabawą w budowanie z klocków? Tematyczne zestawy lego dają dużo frajdy, chociaż największe pole do popisu dają klocki, które nie oferują żadnego gotowego wzoru. Niemniej jednak, układając ikony architektury można lepiej zrozumieć sposób, w jaki zostały zaprojektowane. W architektonicznej serii Lego znajdują się oprócz Muzeum Guggenheima, takie dzieła jak: willa Savoye i jednostka marsylska Le Corbusiera, Opera w Sydney projektu Jorna Utzona czy liczący 829 metrów wysokości Burdż Chalifa w Dubaju.
Co znajdziemy w nowym zestawie?
Miłośnicy Lego Architecture znajdą w nowym zestawie około 750 klocków, z których można zbudować nie tylko dwa cylindryczne budynki muzeum i 10-piętrową wieżę. Zestaw umożliwia również złożenie fragmentu słynnej Piątej Alei, po której mkną żółte taksówki. Skrawek Nowego Jorku, który można złożyć we własnych czterech kątach ma 12 cm wysokości, 19 cm szerokości i 14 cm głębokości. Za tę przyjemność trzeba zapłacić około 250 zł.
- Więcej o:
Park Zdrojowy w Horyńcu w nowej odsłonie
Polacy pokonali Coca-colę i PWC. Biuro ich projektu jest najlepsze!
Bałtyk w Poznaniu to najpiękniejszy budynek w Polsce. Oto Bryła Roku 2017
Dom na miarę nowych czasów. Metamorfoza kostki z lat 70. [DOM KOSTKA]
Najstarszy działający McDonald's na świecie. Jego wygląd nie zmienił się od chwili otwarcia
Holandia: Niemiecka baza wojskowa z czasów II wojny światowej zamieniona w przyjemne miasteczko
Postmodernizm wiecznie żywy. Architektura postmodernistyczna w Polsce i na świecie
Znani architekci: Oscar Niemeyer - poeta architektury. Brasília była dziełem jego życia