Partnerzy

Aktualności

Architektura na świecie

Architektura w Polsce

Wywiady

Ikony architektury

Projekty i realizacje

Odpowiednia nawierzchnia - sposób na kształtowanie otoczenia

Red.
Rynek miejski z zabytkowym Spichlerzem w Boguchwale  - Fot. Polbruk

Zmieniają się polskie miasta, zmienia się sposób patrzenia na architekturę. Ważny jest już nie tylko sam budynek, ale także jego otoczenie. Od rodzaju produktu nawierzchniowego zależy, w jaki sposób będziemy postrzegać obiekt.

Nawet najlepiej zaprojektowany budynek nie będzie komfortowy, gdy nie powstaną wokół niego odpowiednie ścieżki, drogi, podjazdy z nawierzchniami idealnie dopasowanymi do stylu. Całość musi być spójna, dopasowana do stylu i charakteru inwestycji.

Olbrzymie możliwości kształtowania przestrzeni daje kostka brukowa Polbruk. Jest wytrzymała, a w razie zniszczenia można wymienić pojedynczy element. Co ważne, występuje w wielu wzorach, strukturach i barwach.

Rynek miejski z zabytkowym Spichlerzem w Boguchwale  - Fot. Polbruk

Rynek w Boguchwale (województwo podkarpackie) o powierzchni 1,24 ha wyłożono kostkami Polbruk Urbanika gładkimi, w kolorach onyx i nerino, a także płukanymi w kolorach szarym i żółtym (Polbruk Urbanika 60). Kostka stylistyką nawiązuje do zabytkowego, ceglanego spichlerza stojącego w centralnym punkcie Rynku.Dzięki temu zabiegowi udało się wyeksponować zabytek i stworzyć przyjazne miejsce łączące tradycję z nowoczesnością.

Stadion miejski w Poznaniu - Fot.Polbruk

Z kostki Polbruk Urbanika powstała także nawierzchnia wokół Stadionu Miejskiego w Poznaniu. Gładka kostka znakomicie harmonizuje z zewnętrznym pokryciem bryły stadionu, wykonanym  z materiału w kolorze jedwabiu i jego żelbetową konstrukcją. Nawierzchnia umożliwia spacery zewnętrzną promenadą dookoła całego obiektu. 

Biurowiec Kanlux w Radzionkowie - Fot. Polbruk

Otoczenie nagrodzonego (Grand Prix w europejskiej edycji International Property Awards 2017-2018) biurowca Biurowiec Kanlux  zostało wyłożone płytami Polbruk Magna. Unikalna faktura w tonacji melanżowych szarości i niebanalny format - stanowią perfekcyjne wykończenie  nowoczesnego budynku.

Produkty Polbruk można wykorzystywać także wokół budynków prywatnych. Wielkoformatowe płyty Polbruk Magna świetnie sprawdzą się także na tarasach, nadając przestrzeniom ekskluzywny, wręcz luksusowy charakter. Idealnie współgrają one z modernistycznymi detalami – murkami czy palisadami. Mają gładką fakturę, dzięki czemu łatwo utrzymać je w czystości.

Nawierzchnia Polbruk Oland - Fot.Polbruk

Do stworzenia niezwykłego miejsca relaksu posłużą też nowe płyty Polbruk Oland, które wyróżniają się dużym rozmiarem, są więc wręcz idealne na podesty, tarasy czy kąciki grillowe. Odcienie szarości znakomicie będą kontrastować z zielenią ogrodu.

Nawierzchnia Polbruk Nerino - Fot. Polbruk

Do układania mozaiki średniej wielkości nadają się płyty Polbruk Metrik. Mają nietypowe wymiary: 7 x 28, dzięki czemu  wydają się lekkie  i zachwycają delikatnością. Płyty można wykorzystać w aranżacjach przypominających  drewnianą jodełkę. Bazaltowa barwa idealnie prezentuje się w naturalnym otoczeniu.

Nawierzchnia Polbruk Exa - Fot. Polbruk

Z kolei płyty Polbruk Exa  to misternie wykonane sześcioboki. Ułożone w ogrodzie i na tarasach stworzą miejsca niezwykle klimatyczne. Polbruk Exa  świetnie sprawdzi się zarówno w otoczeniu zieleni, jak i surowym anturażu. Wyjątkowy design płyt podkreśla kolor taupe, czyli melanż szarości.

Nawierzchnia Polbruk Extrano - Fot. Polbruk

Nowością są też ażurowe płyty Polbruk Extrano. Ułożona z nich nawierzchnia  tworzy nieregularne spoiny, które można np. obsiać wysoką trawą. Płyty są dostępne w kolorach: białym, stalowym i bazaltowym.

Kostka brukowa Polbruk Lumia - Fot. Polbruk

Całkiem odmienna i niezwykła jest kostka brukowa Polbruk Lumia. Otóż, po zapadnięciu zmroku, rozbłyska ona kolorami. Taki efekt wywołują zawarte w masie betonowej drobinki z luminoforami, które oddają energię zgromadzoną w dzień. Wieczorem zwyczajny ogród zamienia się w bajkową krainę. 

Kostka brukowa, dzięki bogactwu wzorów, sprawia, że  każda przestrzeń może być atrakcyjna, trwała i bezpieczna.

Udostępnij

Przeczytaj także

Robert Konieczny i jego najlepsze projekty. Monografia KWK Promes „budynki + idee” jest jak dobry wykład!
Willa Wolfa w Gubinie. Pierwszy nowoczesny budynek Miesa van der Rohe
Dworzec Metropolitalny w Lublinie z I Nagrodą na World Architecture Festival w Singapurze!

Polecane

Bestseller "Patchwork. Architektura Jadwigi Grabowskiej-Hawrylak" powraca w wersji cyfrowej!
ARCHITECTS@SAUNA. Architektoniczna sauna to pomysł Gosi i Tomka Rygalików. Chcesz dołączyć?
TRŁ ZIMA! - największe przedświąteczne targi stolicy już 30.11-1.12.2024 r.

Skomentuj:

Odpowiednia nawierzchnia - sposób na kształtowanie otoczenia

Ta strona używa ciasteczek w celach analitycznych i marketingowych.

Czytaj więcej