Złota 44 - wznowienie budowy
Po wielu perypetiach firmy Orco łącznie ze wstrzymaniem budowy w kryzysie finansowym, zmaganiu się z sąsiadami skarżącymi pozwolenie na budowę, czy przechodzeniu wyroków sądowych do wyższych instancji zła pasa zdaje się odchodzić w zapomnienie. 10 grudnia 2010 roku nastąpiło uroczyste wznowienie budowy najbardziej znanego apartamentowca w Polsce - wieżowca Złota 44.
Iluminacja konstrukcji przyszłego wieżowca
Po bankiecie i konferencji prasowej odbył się pokaz "Światło i dźwięk", nawiązujący do przyszłego życia w nowym budynku.
Jak zapewniają przedstawiciele inwestora, w styczniu na budowę wrócą żurawie i pracownicy, którzy pod egidą włoskiego konsorcjum Inso/Consorzio Cooperative Costruzioni dokończą budynek. Piąć się będzie w tempie jednego piętra na tydzień, a uroczyste otwarcie przewidziane jest na koniec 2012 roku.
Makieta wieżowca Złota 44
Już pod koniec 2011 roku będziemy podziwiać bryłę budynku, a na Euro 2012 - elewację.
Makieta wieżowca Złota 44
Bryła od strony północno-zachodniej będzie nawiązywać do charakterystycznych prostopadłościennych form warszawskich wieżowców.
Makieta wieżowca Złota 44
Elewacja budynku będzie miała charakterystyczne przeszklenia, nierównomiernie rozłożone pomiędzy pasami stropów.
Makieta wieżowca Złota 44
Charakterystyczne miejsce w bryle budynku - "talia", z której wyrasta skrzydło, rozpoznawalny znak wieżowca.
Bankiet w przyszłym holu wieżowca
Podczas bankietu z okazji wznowienia budowy hol recepcyjny został zaaranżowany niczym klub nocny: dominowały intensywne barwy oświetlenia, surowy beton konstrukcji, biel ścian i wizualizacje wyświetlane z rzutników.
Bankiet w przyszłym holu wieżowca
O inwestycji, przeszłych problemach i planach na najbliższą przyszłość opowiadali: szef firmy Orco, Jean-François Ott oraz Alicja Kościesza, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu.
Iluminacja konstrukcji wieżowca
Pokaz "Światło i dźwięk" - iluminacja szkieletu budynku zsynchronizowana była z muzyczną etiudą (m. in. utworami Chopina).
Skomentuj:
Złota 44 - wznowienie budowy