Sztuka, styl industrialny i ekologia w nowych wnętrzach pracowni Tremend
Architekci z pracowni architektonicznej Tremend od lat z pasją i zaangażowaniem projektują wnętrza hoteli i przestrzeni publicznych, jak również zarządzają inwestycjami budowlanymi w Polsce i za granicą. Niedawno zrealizowali wyjątkowy projekt - aranżację nowych wnętrz własnego biura. Jak się one prezentują?
Motyw przewodni aranżacji nowego biura Tremend
Motywem przewodnim nowego biura pracowni architektonicznej Tremend, który pojawia się w różnych pomieszczeniach, jest niebieski mural ze złotymi, geometrycznie przecinającymi się liniami. Pod względem wizualnym nie dominuje on nad całością projektu, a jedynie w subtelny sposób akcentuje swą obecność.
Styl industrialny stał się inspiracją dla tego projektu
Wnętrza warszawskiej pracowni powstały w wyniku połączenia stylu industrialnego i nurtu architektury ekologicznej z elementami sztuki i wysmakowanego designu.
Beton, surowe cegły i tapety w odcieniach szarości
Bazą i jednocześnie atutem projektu są ściany w pomieszczeniach biura, które zostały pokryte betonem, surowymi cegłami pomalowanymi na jasny kolor oraz tapetami w odcieniach szarości.
Elementy, które nadają industrialny charakter wnętrzom
Widoczne kable, czarna stalowa ślusarka i lampy wyglądające niczym przeniesione wprost ze starej fabryki, a także jeden ze stołów, którego blat spoczywa na nogach od starej maszyny do szycia, nadają industrialny charakter wnętrzom.
Roślinność w pomieszczeniach
Architekci świetnie zaaranżowali roślinność w pomieszczeniach, co pozwoliło przełamać surowy charakter wnętrz. Najbardziej imponuje fragment ściany z mchu tuż przy recepcji, wiszące w szklanych naczyniach kompozycje z kaktusów i rośliny "zamknięte" w wielkich słojach.
Szklane ściany i drzwi
We wnętrzach znajduje się też dużo szkła. Sale konferencyjne i miejsca spotkań podzielono ścianami z dużych, szklanych tafli. Szklane są również drzwi prowadzące do pomieszczeń, w których pracują poszczególne zespoły firmy Tremend.
Miejsca do pracy wspólnej
Miejsca do pracy wspólnej oddzielono od pozostałych pomieszczeń specjalnymi dividerami w postaci biblioteczek wypełnionych książkami z fachową literaturą i szklanymi naczyniami z roślinami.
Meble i dodatki zostały starannie wybrane
W pomieszczeniach uwagę zwracają designerskie fotele, lampy o wyjątkowych kształtach, malowidła na ścianach i czarno-białe zdjęcia nawiązujące do różnych wątków architektonicznych. Każdy z tych elementów jest starannie przemyślany i spełnia konkretną, przypisaną mu rolę.
- Więcej o:
- aranżacje wnętrz
- architektura
Nie kupuj gotowych dekoracji na ściany - wykorzystaj to, co masz w domu
Wnętrza w stylu Memphis
Renowacja drzwi drewnianych
Mieszkanie w duchu vintage na warszawskim Muranowie
Minimalistyczne wnętrza w Berlinie z naturalnymi akcentami
Drewno w domu - aranżacje wnętrz
Dom pod Wrocławiem - połączenie minimalistycznego designu i sielskiego klimatu
Dom dla rodziny z betonem w tle