Partnerzy

Aktualności

Architektura na świecie

Architektura w Polsce

Wywiady

Ikony architektury

Projekty i realizacje

Znamy finalistów konkursu na Europejską Fasadę Roku. Polska z pięcioma nominacjami!

KD
Life Challenge 2018 - Fot.BUENA VISTA media group

Zakończył się pierwszy etap konkursu architektonicznego Life Challenge 2018, będącego międzynarodową odsłoną projektu Fasada Roku organizowanego przez firmę Baumit. Spośród 325 obiektów zgłoszonych do Life Challenge 2018 jury wyłoniło 36 finalistów. W gronie najlepszych realizacji architektonicznych Starego Kontynentu z szansami na ostateczne zwycięstwo znalazło się aż pięć projektów z Polski!

Life Challenge 2016 - Fot.lifechallenge.baumit.com/press

Zachwyceni strukturą

Tegorocznej edycji konkursu Life Challenge towarzyszy motto "Zachwyceni strukturą". Finałowe projekty będą rywalizować w głównych kategoriach konkursowych tj. "dom jednorodzinny", "budynek wielorodzinny", "budynek niemieszkalny", "termorenowacja" oraz "renowacja historyczna". Organizatorzy przewidzieli też kategorię specjalną zarezerwowaną dla obiektów o wyjątkowej strukturze fasady. Laureaci każdej z kategorii otrzymają nagrodę pieniężną w wysokości 6600 euro. Główny triumfator zdobędzie aż 9900 euro!

Life Challenge 2018 - Fot.lifechallenge.baumit.com

5 miejsc w wielkim finale dla polskich projektów to niebywałe wyróżnienie

W tym roku do konkursu na Europejską Fasadę Roku zostało zgłoszonych 325 obiektów z 26 krajów. Wszystkie projekty oceniło międzynarodowe jury złożone z wysokiej klasy specjalistów i ekspertów z branży. Po wielogodzinnych, trudnych obradach członkowie jury wybrali po 6 najlepszych elewacji w każdej z kategorii. Najwięcej, bo po 5 nominacji, otrzymały Polska, Austria i Niemcy. W grze pozostały także po 4 projekty z Czech i Hiszpanii, po 3 projekty ze Słowacji, po 2 z Francji, Rumunii i Słowenii oraz po 1 z Bułgarii, Grecji, Węgier i Litwy.

5 miejsc w wielkim finale konkursu Life Challenge 2018, zarezerwowanego tylko dla 36 najlepszych elewacji Starego Kontynentu, to niebywałe wyróżnienie i dowód na to, że nasza rodzima architektura nie tylko podąża za światowymi trendami, ale nawet może być stawiana innym za wzór. Przyjrzyjmy się zatem bliżej polskim finalistom Life Challenge 2018.

FIL House w Konstancinie-Jeziornie - Fot.BUENA VISTA media group

Pierwszy z nich to FIL House w Konstancinie-Jeziornie - dzieło pracowni Beczak/Beczak/Architekci, klasyfikowany w kategorii "dom jednorodzinny".

Wrocławskie Osiedle Atmosfera - Fot.BUENA VISTA media group

Swojego reprezentanta mamy też w kategorii "budynek wielorodzinny". Jest nim wrocławskie Osiedle Atmosfera według projektu biura ARCH_IT Piotr Zybura, powstałe w ramach przedsięwzięcia Nowe Żerniki zwanego również WuWa2.

Poznański Beyond.pl Data Center - Fot.BUENA VISTA media group

Z kolei poznański Beyond.pl Data Center autorstwa architektów z ELD Poland Sp. z o.o. nadal może liczyć na zwycięstwo w kategorii "budynek niemieszkalny".

Termomodernizacja z Kłobucka - Fot.BUENA VISTA media group

W grze o tytuł Europejskiej Fasady Roku w kategorii "renowacja termiczna" znalazła się termomodernizacja z Kłobucka wykonana przez FHU MatBud Krzysztof Jelonek.

Zabytkowy budynek przy Al. Wojska Polskiego w Szczecinie - Fot.BUENA VISTA media group

Listę polskich finalistów Life Challenge 2018 zamyka zabytkowy budynek przy Al. Wojska Polskiego w Szczecinie. Elewacja wykreowana przez Front Architects walczy o najwyższe laury w kategorii "renowacja historyczna".

Udostępnij

Przeczytaj także

Dworzec Metropolitalny w Lublinie z I Nagrodą na World Architecture Festival w Singapurze!
Wieżowiec Derżprom w Charkowie. Perła konstruktywizmu zniszczona przez Rosjan
Park Akcji „Burza” pod Kopcem Powstania Warszawskiego najlepszą przestrzenią publiczną w Europie. Mamy European…

Polecane

Bruno Taut: kolorowy modernizm [ZNANI ARCHITEKCI]
Phyllis Lambert - kobieta, która stworzyła architektów
Spełnij marzenia o własnym domu!

Skomentuj:

Znamy finalistów konkursu na Europejską Fasadę Roku. Polska z pięcioma nominacjami!

Ta strona używa ciasteczek w celach analitycznych i marketingowych.

Czytaj więcej