Eco Warsaw Tower - ekologiczny budynek na Powiślu
Niedługo rozpoczną się prace budowlane nowego, warszawskiego wieżowca Eco Warsaw Tower. Projektując go architekci brali przede wszystkim pod uwagę coraz większą potrzebę kontaktu człowieka z naturą.



Zrównoważony, ekologiczny budynek
Nawet w wieżowcu w centrum stolicy można czuć się jak w podniebnym, miejskim parku! Zrównoważony, ekologiczny budynek, który powstaje przy ul. Solec będzie tego doskonałym dowodem.
Na działce o powierzchni 1060 m2 powstaje inwestycja, której powierzchnia użytkowa wynosi 5808 m2. Za projekt odpowiedzialne jest BXBstudio Bogusław Barnaś. To architektura funkcjonalna, doskonale wpisana w kontekst. Celem projektu była również redukcja zapotrzebowania na energię.

Dwie odmiennie zaprojektowane fasady
Ponieważ budynek wpisuje się w dwie odmienne przestrzenie miejskie, ma dwie odmiennie zaprojektowane fasady: północna, narażona na hałas miejski, jest akustyczną szklaną barierą zapewniającą dobre doświetlenie wnętrz oraz otwarcie widokowe na panoramę Warszawy. W pełni przeszklone balkony zaprojektowane są tak, by tłumiły hałas - dzięki temu, mimo okien wychodzących na ruchliwą ulicę, mieszkańcy będą czuć się komfortowo. Od strony północnej zlokalizowano także przeszklone windy, kadrujące widoki na dynamiczną część miasta - Most Poniatowskiego oraz Stadion Narodowy.

Kondygnacje
Dwie pierwsze kondygnacje to fronty komercyjne otwarte na ulicę, kondygnacja trzecia to przestrzeń biurowa zlokalizowana na poziomie sąsiadującego mostu; dopiero na kondygnacjach wyższych znajdują się widokowe apartamenty mieszkalne.

Fasada południowa
Fasada południowa, dobrze nasłoneczniona, przylega do zielonego skweru i wyciszonego fragmentu miasta. Budynek tworzy tutaj kameralną, zieloną przestrzeń dla mieszkańców. Zastosowane zostały naturalne materiały - np. drewno.

Wertykalne ogrody
Wertykalne ogrody - ściany zielone oraz balkony z wbudowanymi donicami - zostały wyposażone w systemy nawadniające. Przestrzeń biurowa trzeciej kondygnacji otwiera się na zielony taras miejski dostępny dla pracowników.
- Więcej o:
- architektura
Na tropach modernizmu: Kambodża
Bruno Taut: kolorowy modernizm [ZNANI ARCHITEKCI]
Phyllis Lambert - kobieta, która stworzyła architektów
Spełnij marzenia o własnym domu!
Pomysły na prezenty dla miłośników architektury i designu
Architektura Barcelony - nowoczesne budynki, rzeźby i genialny Gaudi. Co warto zobaczyć? [PRZEWODNIK ARCHITEKTONICZNY]
Le Corbusier, czyli papież modernizmu [ZNANI ARCHITEKCI]
Flexhouse nad Jeziorem Zuryskim - dom wpleciony w krajobraz