Zjawiskowy dom otoczony sosnowym lasem
W podwarszawskim sosnowym lesie, na wąskiej, ale bardzo długiej działce, powstanie wyjątkowy dom jednorodzinny, który zaprojektowała firma architektoniczna 81.waw.pl. Budynek będzie imponował niezwykłą bryłą o minimalistycznym charakterze oraz zachwycał piękną drewnopodobną elewacją.
Bryłę domu podzielono na mniejsze części
Dom tworzy pięć prostopadłościennych, minimalistycznych brył połączonych ze sobą łącznikami, w których znajdują się okna. Poszczególne bryły obiektu są przesunięte względem siebie, co sprawia, że całość ma lżejszy wygląd.
Elewacja została obłożona drewnopodobnymi płytami
W projekcie architektów z 81.waw.pl część elewacji pozbawiona okien została obłożona drewnopodobnymi płytami, dopasowanymi pod względem kolorystycznym do pni sosen. Ściany z oknami są wykończone w szarym tynku.
Front i tylna część obiektu
Front obiektu tworzy monolityczna ściana bez okien, pokryta w całości płytami drewnopodobnymi. W tej ścianie ukryto wjazd do garażu podziemnego, co jest ciekawym i funkcjonalnym rozwiązaniem.
Elewacja tylnej części, otwartej na ogród, została w całości przeszklona. Takie rozwiązanie stanowi kontrast z elewacją frontową. Imponujące jest panoramiczne okno w salonie, które otwiera się na las. Podobne przeszklenie znajduje się również na piętrze.
Harmonia z naturą
- Po wejściu do domu znajdziemy się w przestronnym, dwukondygnacyjnym holu, który graniczy przeszkleniem z wewnętrznym półpatio, ponieważ jedną ścianą otwiera się na otoczenie. Pozostałe ściany są w pełni przeszklone, wpuszczając tym samym trochę lasu do domu oraz doświetlając tę część budynku. Tworzy to niesamowitą harmonię oraz pokazuje, jak blisko natury można mieszkać i żyć w zgodzie z nią - mówi Anna Paszkowska-Grudziąż, architekt pracowni 81.waw.pl.
Część parterowa domu
Jadalnię i salon rozdziela przestronna kuchnia. Znajdują w niej duże okna, co umożliwia interakcję z otoczeniem.
Cześć parterową domu domyka przestronny salon ze szklaną ścianą, z którego widzimy resztę ogrodu.
Przestrzeń na pierwszym piętrze
Na piętro można wejść schodami, które otwierają się dużymi przeszkleniami na dwie strony działki. Na poziomie +1 po jednej stronie będzie znajdować się łazienka dziecięca, a po drugiej pokoje dla dzieci wraz za garderobami. Całość dopełnia sypialnia główna z własną garderobą i łazienką.
- Więcej o:
- architektura
- dom
- dom jednorodzinny
Bruno Taut: kolorowy modernizm [ZNANI ARCHITEKCI]
Phyllis Lambert - kobieta, która stworzyła architektów
Spełnij marzenia o własnym domu!
Pomysły na prezenty dla miłośników architektury i designu
Architektura Barcelony - nowoczesne budynki, rzeźby i genialny Gaudi. Co warto zobaczyć? [PRZEWODNIK ARCHITEKTONICZNY]
Znani architekci: Le Corbusier, czyli papież modernizmu
Flexhouse nad Jeziorem Zuryskim - dom wpleciony w krajobraz
Mariaż budynku z naturą, czyli dom z "miedzianego drewna"