Wypoczynkowa stodoła na Mazowszu
Mieszkać można w starej fabryce, wieży ciśnień, a nawet latarni morskiej. A co powiecie na drugie życie stuletniej stodoły?

Pomysłodawcy "Oczyszczalni" postanowili znaleźć jak największą stuletnią stodołę. Tam założyli niezwykłe miejsce, gdzie można odpocząć i zaczerpnąć sił wśród natury."Stodoła Wszystkich świętych zwana oczyszczalnią" to nowe miejsce w mazowieckim krajobrazie. Jest położona niespełna 40 km od Warszawy. Mimo takiej niewielkiej odległości od dużego miasta, miejsce to jest ostoją spokoju

Stodoła Wszystkich świętych zwana oczyszczalnią
Wszystko wydawałoby się proste, ale aby stodoła stanęła w Rogowie, musiała przejechać znaczną część Polski. Pomysłodawcy tego miejsca, poszukiwania wymarzonego historycznego obiektu rozpoczęli w 2009 roku. Po wielu podróżach dotarli na sam koniec Polski, do miejscowości Szczurkowo na Mazurach. W ten sposób inwestorzy odnaleźli swoje wymarzone stuletnie "cudo". Z samej granicy kraju, obiekt dotarł na Mazowsze, do urokliwej miejscowości w pobliżu Niepokalanowa, a do transportu użyto 13-metrowych tirów.

Stodoła Wszystkich świętych zwana oczyszczalnią
Długi typowy budynek inwentarski, oferuje 550 mkw powierzchni wypoczynkowej i rekreacyjnej. Jego wnętrze, podobnie jak wnętrza hal przemysłowych, charakteryzuje przestronność - inwestorzy maksymalnie wykorzystali ten atut.
W głównej części znajdują się: sala szkoleniowa, sala kominkowa , jadalnia, a także miejsce do wieczornych spotkań, biesiad i tańców.
- Więcej o:
- ekologia
Pas startowy dawnego lotniska zamienili w imponujący park
Atocha - dżungla w dworcowej hali. Tak to się robi w Madrycie!
Architekci ocalili wieżowiec z lat 50. w Mediolanie. Obok powstanie porośnięta zielenią budynek
Jak żyć ekologicznie. 10 sposobów na ekologiczne życie
Wooden Eco-House in the Forest - dom inspirowany skandynawską architekturą. Czy tak będą wyglądać domy przyszłości? [WYNIKI KONKURS]
Neutralność węglowa budynków – aluminium przyszłością architektury?
Las bez tajemnic z POL-SKONE
Clean Art - wodne murale na warszawskich budynkach. Malowane "na brudzie" obrazy pokażą czym oddychamy