Idealny hotel? To proste - domek na drzewie!
Jesteś zmęczony? Chcesz odpocząć od zgiełku wielkiego miasta? Wybierz się na wakacje i zamieszkaj w hotelu na drzewie. Cena za nocleg wśród szumiących sosen to bagatela 330 euro.
Tree Hotel - hotel żyjący z naturą
Wszystko zaczęło się od filmu, który obejrzeli właściciele Tree Hotel, pt.: "Trädälskaren" ("Kochający drzewa") w reżyserii Jonas Selberg Augustsen. Film jest historią trzech mężczyzn mieszkających w zurbanizowanym świecie. Bohaterowie przytłoczeni zgiełkiem wielkiego miasta postanawiają zbudować dom na drzewie, aby poznać życie w naturze. Film stał się inspiracją do stworzenia pierwszego takiego hotelu, a dokładniej domków gościnnych umieszczonych pomiędzy wysokimi drzewami. Tree Hotel działa od niedawna w Harads w Szwecji.
Kompleks składa się z kilku obiektów zaprojektowanych przez różnych architektów. Każdy charakteryzuje się czymś innym, a nawet spełnia inną funkcję. Zobacz najciekawsze z nich w naszym zestawieniu!
The Bird's Nest, proj. Inredningsgruppen | Bertil Harström, realizacja 2010 r.
Hotel gniazdo to nowoczesna wersja ptasiego schronienia Od środka jest tu w pełni nowoczesna aura i wyposażenie, a okna są dyskretnie ukryte pomiędzy elewacją, którą tworzą maleńkie gałązki.
Wnętrze stanowi przestronny pokój dla dwojga, jednak nie jest to domek przeznaczony dla rodziny z dziećmi. Całe wyposażenie, to nowoczesne wzornictwo z najwyższej półki. Do gniazda można się dostać poprzez ukryte w podłodze schody.
The Blue Cone, proj. SandellSandberg, realizacja 2010 r.
Prostota i lekkość materiałów konstrukcyjnych to podstawa. Dostęp do tego domku uzyskuje się poprzez mostek prowadzony z lasu do obiektu.
Całość to tradycyjna konstrukcja drewniana. Fasada wykonana z brzozy jest podzielona szklanymi elementami. Jedynie zadaszenie jest zrobione z tworzywa sztucznego. Nic prostszego. Tylko wejść tam i poczuć się po prostu, jak w domku na drzewie.
Dom daje schronienie dla czterech dorosłych osób. Na parterze znajduje się salonik wypoczynkowy, łazienka i podwójne łóżko. Na antresoli są dodatkowe dwa miejsca sypialne i okrągłe okienko z widokiem na otaczający las.
Tree sauna, proj. Bertil Harström/Inredningsgruppen, realizacja 2010 r.
Jak każdy współczesny hotel, ten również posiada wiele udogodnień. W tym domku mieści się sauna dla rezydentów Tree Hotel.
The Mirrorcube, proj. Tham & Architects | Bolle Tham & Martin realizacja 2010 r.
Ten niewielki domek (4x4x4 metry) bardzo sprytnie wpisano w leśne otoczenie. Jego ściany to lustra weneckie, tak więc
The Cabin, proj. Cyrén & Cyrén, realizacja 2010 r.
Ten hotelik wybudowano bardzo wysoko ponad ziemią, dlatego posiada wyjątkowy rozległy widok na las.
Wysoko umocowana na drzewie bryła przypomina wagon, do którego doczepiona jest kładka.
Ciekawostką jest, że elewacja została wykonana z podobnych materiałów jakie stosuje się do produkcji kabin samochodów ciężarowych. Jest to pomysł intrygujący, ale podobno działa w tym miejscu bardzo dobrze.
The Ufo, proj. Inredningsgruppen | Bertil Harström, realizacja 2011 r.
W tym domku odlecisz w kosmos! Obiekt został niedawno oficjalnie otwarty, a zagościła już w nim księżniczka Wiktoria z księciem Danielem.
Budowla przypomina statek kosmiczny
Dom z widokiem - proj. Marge Architects
To idealny domek dla tych, którzy lubią otaczać się naturą. Tu każde z pomieszczeń ma inny widok. Znajduje się tu jadalnia z rozciągającą się panoramą na krajobraz Harads, sypialnia, która sprawia wrażenie umieszczonej między sosnami, łazienka z oknem dachowym na niebo. Taras jest otoczony drzewami.
Podobnie jak do innych domków, do tego także prowadzi klatka schodowa wijąca się pomiędzy pniami drzew.
- Więcej o:
Waterfront przy Skwerze Kościuszki w Gdyni. Pierwsze budynki mieszkalne i biurowe gotowe
Iliard Architecture & Interior Design projektuje wnętrza dla Við Tjarnir na Wyspach Owczych
Pas startowy dawnego lotniska zamienili w imponujący park
Walter Gropius - nie tylko Bauhaus [ZNANI ARCHITEKCI]
Tauberphilharmonie - filharmonia w niemieckim miasteczku Weikersheim. Surowa bryła wśród miękkich pagórków
Kave Home dla Fundació Joan Miró - światło, kolor, duch
Zlin - od butów Baty do mekki funkcjonalizmu
Bruno Taut: kolorowy modernizm [ZNANI ARCHITEKCI]