Luksusowy hotel w byłym klasztorze Kruisheren w Maastricht
XV-wieczny, gotycki kościół w holenderskim Maastricht, należał kiedyś do klasztoru Kruisheren. Dziś w tym miejscu znajduje się luksusowy czterogwiazdkowy hotel, który łączy sakralną historię obiektu z nowoczesnym designem.



Klasztor Kruisheren nie zawsze pełnił funkcję religijną
Klasztor Kruisheren w swojej historii istnienia nie zawsze pełnił funkcję religijną, przez dwa wieki służył jako arsenał, szpital, magazyn i sala prób miejscowej opery. Później przestał być użytkowany i zamienił się w szkaradną ruinę na przestrzeni lat.
W 2000 r. rodzina Oostwegel weszła w posiadanie obiektów byłego klasztoru i stworzyła tam ekskluzywny hotel dla wymagających gości.

Design, nowoczesność, sztuka i komfort
Od zewnątrz budynki są odrestaurowane w estetyczny sposób i nawiązują swym wyglądem do historii tego miejsca. Jedynym elementem odstającym od reszty jest wejście-tunel, które cechuje się niezwykle nowoczesną formą.
Design, nowoczesność, sztuka i komfort - to wszystko można znaleźć we wnętrzach Kruisherenhotel, które zaprojektował holenderski designer Henk Vos.

Lampy Ingo Maurera
W holu, recepcji i restauracji zawieszone są niezwykłe lampy przypominające gigantyczne dyski, stworzył je Ingo Maurer. Każda z lamp doskonale oświetla ogromne przestrzenie byłego klasztoru.

Luksusowe pokoje i apartamenty
W Kruisherenhotel znajdują się trzy nowoczesne i komfortowe sale konferencyjne oraz 60 pokoi i apartamentów w trzech kategoriach. Każdy pokój jest wyposażony w łóżko autorstwa Henka Vosa i Aupinga oraz meble Le Corbusiera, Rietvelda i Starcka.
Niektóre pomieszczenia wyróżniają się na tle innych poprzez wyjątkowe udogodnienia. W pokoju "deluxe" umieszczone są dwa łóżka pojedyncze i miękka łazienka z wanną, natomiast pokój "prestige" wyposażony jest w łózko typu king-size, wannę z hydromasażem i dwuosobową kabinę przysznicową.
- Więcej o:
Tak będzie wyglądał nowy stadion klubu Manchester United. Będzie to największy stadion w Wielkiej Brytanii
Zielona Katedra w Tilburgu. Tak będzie wyglądała niesamowita instalacja MVRDV
Restauracja Kornhaus w Dessau. Perła Bauhausu z 1930 roku
Instalacja MVRDV w Bangkoku z materiałów z recyklingu. Przestrzeń publiczna jako infografika
Belvedere w Louisville. Bryła projektu Heatherwick Studio ożywi zaniebaną przestrzeń
Dobrzy architekci kopiują, wielcy kradną?
Teatr Opery i Baletu Kosowa w Prisztinie od BIG. Bryła jak spódnica tradycyjnego stroju narodowego
WXCA z wyróżnieniem w międzynarodowym konkursie architektonicznym na Muzeum Nikoli Tesli w Belgradzie.