Willa na Saskiej Kępie inspirowana warszawskim modernizmem
Spacerując po Saskiej Kępie nietrudno natknąć się na modernistyczne wille zaprojektowane na początku XX wieku. Nic dziwnego, że nowe inwestycje nawiązują do charakteru warszawskiej dzielnicy. Tak było w przypadku niewielkiego apartamentowca zrealizowanego przy ulicy Berezyńskiej 13.














Willa zlokalizowana jest w sąsiedztwie klasyków warszawskiego modernizmu z początku XX wieku. Wielorodzinny dom składa się z trzech kondygnacji naziemnych oraz piwnic z garażem podziemnym. Charakterystycznymi elementami budynku są spiralne schody prowadzące na górny taras z widokiem na miejską panoramę, czy te łączące mieszkanie na pierwszym piętrze z ogrodem poniżej. Ażurowe, perforowane blachy w kolorze białym ograniczają wygięte w półkola balustrady.

W budynku znalazły się charakterystyczne dla modernizmu horyzontalne okna i wielkoformatowe przeszklenia. Klatka schodowa sprawia wrażenie zawieszonej na szklanym narożniku budynku. Uzupełnieniem projektu są wysokiej klasy materiały wykończeniowe - piaskowiec szydłowiecki, bazalt, drewniane wypełnienie drzwi wejściowych oraz marmurowe posadzki klatki schodowej. Mieszkańcy mogą cieszyć się również zielonym ogrodem okalającym budynek. W efekcie powstał dom wyróżniający się jakością wykonania oraz doskonale wpisujący się skalą, formą i detalem w charakter Saskiej Kępy.
Projektant: MAG Architekci Marcin Grzyb
Projektant wnętrz kl.schodowej: arch. Przemysław Stępień
Deweloper: Luvemia, fotografie: Tomasz Zofka
- Więcej o:
Najpiękniejsze wille na świecie 2017 roku. Finaliści World Architecture Festival
Le Corbusier, czyli papież modernizmu [ZNANI ARCHITEKCI]
Biała willa w Krakowie [ZDJĘCIA]
Nowe osiedle domów jednorodzinnych w Słupsku projektu MTA Architekci
Powojenne bloki z Polski wcale nie są nudne! Oto te najciekawsze [PRZEGLĄD]
Bronią ikony postmodernizmu. Trwa protest przeciwko wyburzeniu dworca w Częstochowie: Nasz dworzec. Wspólna sprawa!
Dom towarowy Fedora Karpego w Gliwicach. Modernistyczna bryła z tarasami na dachu
Kuracjusze i wczasy zakładowe. Najbardziej znane ośrodki wczasowe z PRL-u