Łukasz Kos projektuje w New Hamptons dla IMaestri
Pracownia architektoniczna Łukasza Kosa (Four O Nine), rozpoczęła współpracę z organizacją IMaestrii Signature, która pracuje z takimi architektami jak Steven Holl, Frank Gehry, Richard Meier czy David Adjaye.
Łukasz Kos zaprojektuje wraz z innymi wyróżniającymi się architektami z całego świata, jak UN Studio, HHF + Ai Weiwei czy Sou Fujimoto Architects, rezydencję w New Hamptons. Jest on drugim polskim architektem, który nawiązał współpracę z IMaestri, pierwszym był Robert Konieczny i jego pracownia KWK Promes.
Bardzo się cieszę na współpracę z Łukaszem Kosem, jednym z najciekawszych architektów młodego pokolenia. To, co odróżnia projekt Łukasza Kosa, to nie tylko ciekawa współczesna bryła, ale przede wszystkim troska o to, by uszanować kontekst miejsca i wpisać nowy obiekt w istniejące otoczenie. To sprawia, że zaproponowana willa współgra z pozostałymi projektami biorącymi udział w programie IMaestri Signature w Hampton’s, Long Island w Nowym Jorku — mówi Neil Randall, dyrektor generalny IMaestri Signature.
Projekt willi w New Hamptos
Willa nawiązuje do najlepszych tradycji architektury mieszkalnej. Rezydencja mieści się w północnej części New Hamptons i otwiera się dużym, opadającym łukiem w kierunku skarpy. Jest on widoczny także na elewacji południowej - całkowicie otwartej na ogród.
Główną oś willi wyznacza salon, gdzie odbywają się wszystkie wydarzenia towarzyskie, inne pomieszczenia to kuchnia, jadalnia, biblioteka, a na drugiej kondygnacji znajduje się strych i pokój gościnny. Po każdej ze stron sali reprezentacyjnej znajdują się tarasy, na które wychodzi prywatny apartament właściciela i sypialnie.
Ważną część życia mieszkańców stanowi sztuka współczesna - to właśnie z myślą o artystach stworzono pracownię artystyczną w dolnej części willi.
- Więcej o:
- dom jednorodzinny
Hiszpański dom Roberta Koniecznego
Najlepszy dom na świecie stoi w Polsce! Arka z nagrodą Wallpaper Design Award 2017
Jest jak czarny głaz. Jednorodzinny dom w Lublińcu
Znani architekci: Gerrit Rietveld. Nie tylko czerwono-czarne krzesło i Dom Rietvelda
Willa Tugendhatów w Brnie. Ekskluzywny modernizm Miesa van der Rohe [IKONY ARCHITEKTURY]
Najdroższy i największy dom jednorodzinny świata. Antilla Tower w Mumbaju
Fallingwater - dom nad wodospadem. Frank Lloyd Wrigth zaprojektował budynek, który wyprzedził epokę [IKONY ARCHITEKTURY]
Dom Alberta Einsteina pod Poczdamem