Poznański biurowiec od MVRDV na półmetku [WIEŚCI Z BUDOWY]
Biurowiec Bałtyk - integralna część konceptu Roosevelta 22 osiągnął już ponad połowę swojej docelowej wysokości. Ukończonych zostało już 10 kondygnacji, które znajdują się na wysokości ok. 40 metrów 16 piętrowego wieżowca. Powstający w centrum Poznania budynek będzie mieścić w swoim wnętrzu nie tylko biura, ale także restauracje, kawiarnie, klub muzyczny i centrum fitnessu. Korzystanie z zaprojektowanego przez holenderską pracownię MVRDV biurowca ułatwi specjalnie zaprojektowana aplikacja. Zakończenie inwestycji planowane jest na pierwszy kwartał 2017 roku.
Dotychczas wykorzystano już 80% materiałów przewidzianych na zbudowanie Bałtyku w stanie surowym. Najwięcej betonu i stali zbrojeniowej zużyto na podziemne kondygnacje oraz pierwsze cztery piętra. Od szóstej kondygnacji powierzchnia stropów maleje kaskadowo - powierzchnia podłogi ostatniego piętra będzie stanowić zaledwie 25% największego.
Największym wyzwaniem dla wykonawców budynku staje się teraz jego wzrastająca wysokość. Do ochrony pracowników budowy i przechodniów wykorzystane zostaje coraz więcej zabezpieczeń m.in. barierki ochronne, daszki i specjalne siatki.
Pomiędzy biurowcem zaprojektowanym przez holenderską pracownię MVRDV, a zabytkowym budynkiem XIX-wiecznej Concordii Design powstanie Podwórko. Będzie sercem nowego konceptu, w którym czas będą mogli spędzić nie tylko pracownicy biurowca, ale także goście i mieszkańcy Poznania.
Bałtyk to nasza flagowa inwestycja, o której biznesowy sukces jestem absolutnie spokojny. Komercjalizacja przestrzeni Bałtyku postępuje bardzo szybko. Aktualnie zarezerwowano ponad 40% powierzchni. Duże zainteresowanie zaprocentowało podpisaniem kolejnych umów. To atrakcyjna przestrzeń nie tylko ze względu na usytuowanie budynku w samym centrum miasta. Bałtyk wraz z Concordią i Podwórkiem ma stać się inspirującym, miastotwórczym miejscem skupiającym wokół siebie ciekawe osobowości. Chciałbym, aby Bałtyk zachęcał, by przyjść tu z komputerem i popracować, spotkać się prywatnie lub biznesowo, ale też dowiedzieć się, co ciekawego dzieje się w mieście – mówi Michał Włodarczyk, partner Garvestu, który wraz z Grupą VOX jest inwestorem Bałtyku.
Budynek, który wyrósł już do połowy wysokości wzbudza zainteresowanie mieszkańców Poznania i potencjalnych najemców ze względu na swoją prestiżową lokalizację i odważny koncept architektoniczny. Aby ułatwić poruszanie się budynku, rozpoczęły się prace nad projektowaniem specjalnej aplikacji. Dzięki niej będzie można sprawdzić ile wolnych miejsc zostało na powiązanych z Roosevelta 22 parkingach, pracownicy budynku jednym kliknięciem zawiadomią o usterkach i zlecą ich naprawę, a także zarezerwują stolik na lunch i spotkania biznesowe. Darmowe Wi-Fi umożliwi korzystanie z aplikacji gościom, którzy będą mogli sprawdzić kulturalną ofertę na dany dzień. Kolejne funkcje aplikacji są w opracowaniu – poszerzenie jej funkcjonalności będzie zależne od potrzeb kolejnych najemców.
Każdego dnia na budowie wykonywane są zdjęcia, które po jej zakończeniu posłużą do stworzenia specjalnego filmu. W oczekiwaniu na gotowy budynek i film, zapraszamy do naszej galerii, w której pokazujemy kolejne etapy prac od rozpoczęcia prac ziemnych do bieżącego momentu i gotowych 10 pięter konstrukcji.
- Więcej o:
Projekt zagospodarowania terenów pokolejowych w Poznaniu [WYNIKI KONKURSU]
Stary dworzec Poznań Główny znów dla pasażerów! Koleje poznańskiego dworca
Pracowałam w MVRDV. Moje marzenia się spełniły! [WYWIAD]
Podziurawiony blok od MVRDV w Madrycie
Dom z solarnym dachem nad rzeką w Rumii. To projekt MAKA Studio
Apartamenty Esencja II - nowa inwestycja na poznańskich Garbarach
Co by było, gdyby... Niezrealizowane wizje architektów dla polskich miast. Miało być spektakularnie
Kwartał Dworcowa w Katowicach - przebudowa ruszyła! Znamy szczegóły