Gorzowski drapacz chmur po przebudowie
Siedziba Urzędu Wojewódzkiego zyskała odświeżoną elewację, nowe wejście i dodatkowe piętro
Zakończył się pierwszy etap prac remontowych Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim. Gruntownie przebudowana została dolna część budynku. Gmach zyskał nowe wejście, które do tej pory znajdowało się na tarasie (na drugiej kondygnacji). Dzięki przebudowie w budynku wzrosła liczba pięter. Od teraz urząd ma ich 15.
Podczas remontu wymieniono tynki, okładziny ścian, posadzki oraz okna i drzwi. Zmodernizowane zostały wewnętrzne instalacje. Gmach częściowo otrzymał nową elewację. Było to konieczne ponieważ ta była nieszczelna - powodowała szybką utratę ciepła, a w deszczowe dni do wnętrza przenikała woda.
Jednym z założeń remontu było zwiększenie funkcjonalności budynku, aby był przyjazny dla klientów i pracowników LUW, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb osób niepełnosprawnych - czytamy w komunikacie prasowym urzędu wojewódzkiego.
Na co dzień w gmachu pracuje pół tysiąca osób. Budynek urzędu powstał w 1986 r. Przez prawie trzy dekady nie był gruntownie remontowany. Obiekt ma 70 metrów wysokości, to czyni go najwyższym w całym województwie. Wkrótce mają rozpocząć się kolejne prace remontowe. Tym razem gmach zyska nową elewację. Dokładna data rozpoczęcia prac nie jest jednak znana.
Dotychczasowy koszt prac remontowych to 4,6 mln zł.
- Więcej o:
Cud myśli technicznej PRL-u idzie pod młotek
Zabytki architektury PRL kiedyś i dziś
Apartamenty Esencja II - nowa inwestycja na poznańskich Garbarach
Co by było, gdyby... Niezrealizowane wizje architektów dla polskich miast. Miało być spektakularnie
Kwartał Dworcowa w Katowicach - przebudowa ruszyła! Znamy szczegóły
EnResidence - butikowy apartamentowiec na wrocławskich Krzykach
Warszawa: Nowy mural Tytusa Brzozowskiego na Pradze-Północ. Miasto w zgodzie z naturą
Nowy kwartał mieszkalny w centrum Lublina. Pierwszy etap to Rezydencja Ogród Saski