Partnerzy

Aktualności

Architektura na świecie

Architektura w Polsce

Wywiady

Ikony architektury

Projekty i realizacje

Architekci pod Wawelem [PERSPEKTYWA]

red
Perspektywa w Krakowie - kuba wierzchowski

Setka architektów i projektantów spotkała się w Krakowie na wieczorze z cyklu PERSPEKTYWA. W Muzeum Techniki i Sztuki Japońskiej ?Manggha? rozmawiano m.in. o relacjach architekta z klientem oraz projektowaniu oceanariów w Polsce i Angoli. Wydarzenie zebrało bardzo dobre recenzje.

To już druga edycja wieczoru architektów i designerów PERSPEKTYWA w stolicy Małopolski. Długo wyczekiwana impreza była jednocześnie pierwszym spotkaniem cyklu po zimowej przerwie. Nie dziwi więc spore zainteresowanie uczestników - w piątkowy wieczór w Krakowie pojawiło się 100 architektów i projektantów.

- Wysoka frekwencja cieszy. W Krakowie gościliśmy zarówno osoby, które PERSPEKTYWĘ znają, jak i nowych uczestników spotkania. To dobry sygnał, że cykl się rozwija, a wielu architektów już na stałe wpisało nasze wydarzenie do swojego kalendarza - mówi Magdalena Dymek, marketing manager w firmie Häfele, pomysłodawcy wieczorów PERSPEKTYWA.

Na miejsce spotkania wybrano Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha”, które inspirowało równie mocno, co wystąpienia gości. Dorota Szlachcic opowiadała o tajnikach projektowania oceanariów. W tej dziedzinie wrocławska architekt może uchodzić za specjalistkę. W swojej karierze zaprojektowała zarówno słynne Afrykarium, jak i Oceanario de Namibe w afrykańskiej Angoli. Sekrety oraz historie obu projektów były głównym tematem wystąpienia ekspertki.

Przed architektami wystąpił także Jacek Rozenek, coach i trener biznesu. W Krakowie mówił o prawidłowych relacjach architekta z klientami. Goście spotkania mogli również dowiedzieć się o najnowszych rozwiązaniach budowlanych stosowanych w inwestycjach hotelowych, czemu poświęcone było wystąpienie Rafała Osińskiego, architekta i eksperta ds. technologii budowlanych.

Wieczór zakończył się rozmowami w kuluarach i wymianą pozytywnych wrażeń uczestników.

Udostępnij

Przeczytaj także

Robert Konieczny i jego najlepsze projekty. Monografia KWK Promes „budynki + idee” jest jak dobry wykład!
Willa Wolfa w Gubinie. Pierwszy nowoczesny budynek Miesa van der Rohe
Dworzec Metropolitalny w Lublinie z I Nagrodą na World Architecture Festival w Singapurze!

Polecane

Kraków będzie "wysadzał ekrany". Walka z hałasem, szpetotą i smogiem
Krakowski szkieletor wreszcie stanie się TreiMorfą. Rozpoczęcie prac już niebawem
WASZE PROJEKTY: Interaktywna Biblioteka w Krakowie

Skomentuj:

Architekci pod Wawelem [PERSPEKTYWA]

Ta strona używa ciasteczek w celach analitycznych i marketingowych.

Czytaj więcej