Architekci pod Wawelem [PERSPEKTYWA]
Setka architektów i projektantów spotkała się w Krakowie na wieczorze z cyklu PERSPEKTYWA. W Muzeum Techniki i Sztuki Japońskiej ?Manggha? rozmawiano m.in. o relacjach architekta z klientem oraz projektowaniu oceanariów w Polsce i Angoli. Wydarzenie zebrało bardzo dobre recenzje.


















To już druga edycja wieczoru architektów i designerów PERSPEKTYWA w stolicy Małopolski. Długo wyczekiwana impreza była jednocześnie pierwszym spotkaniem cyklu po zimowej przerwie. Nie dziwi więc spore zainteresowanie uczestników - w piątkowy wieczór w Krakowie pojawiło się 100 architektów i projektantów.
- Wysoka frekwencja cieszy. W Krakowie gościliśmy zarówno osoby, które PERSPEKTYWĘ znają, jak i nowych uczestników spotkania. To dobry sygnał, że cykl się rozwija, a wielu architektów już na stałe wpisało nasze wydarzenie do swojego kalendarza - mówi Magdalena Dymek, marketing manager w firmie Häfele, pomysłodawcy wieczorów PERSPEKTYWA.
Na miejsce spotkania wybrano Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha”, które inspirowało równie mocno, co wystąpienia gości. Dorota Szlachcic opowiadała o tajnikach projektowania oceanariów. W tej dziedzinie wrocławska architekt może uchodzić za specjalistkę. W swojej karierze zaprojektowała zarówno słynne Afrykarium, jak i Oceanario de Namibe w afrykańskiej Angoli. Sekrety oraz historie obu projektów były głównym tematem wystąpienia ekspertki.
Przed architektami wystąpił także Jacek Rozenek, coach i trener biznesu. W Krakowie mówił o prawidłowych relacjach architekta z klientami. Goście spotkania mogli również dowiedzieć się o najnowszych rozwiązaniach budowlanych stosowanych w inwestycjach hotelowych, czemu poświęcone było wystąpienie Rafała Osińskiego, architekta i eksperta ds. technologii budowlanych.
Wieczór zakończył się rozmowami w kuluarach i wymianą pozytywnych wrażeń uczestników.
- Więcej o:
Kraków będzie "wysadzał ekrany". Walka z hałasem, szpetotą i smogiem
Krakowski szkieletor wreszcie stanie się TreiMorfą. Rozpoczęcie prac już niebawem
WASZE PROJEKTY: Interaktywna Biblioteka w Krakowie
Fotogaleria dnia: Cricoteka w Krakowie otwarta!
IKEA odświeża swoje najlepsze projekty. Kolekcja Nytillverkad to vintage na nowo
Zielony dach na ZUSOK został ukończony. Jak wyglądała przemiana obiektu podczas prac?
Arup wskazuje kierunek rozwoju projektowania generatywnego. Z tego narzędzia korzystają tysiące inżynierów na całym świecie
Najdroższe ulice handlowe na świecie. Warszawski Nowy Świat jest na 35 miejscu