Partnerzy

Aktualności

Architektura na świecie

Architektura w Polsce

Wywiady

Ikony architektury

Projekty i realizacje

Odręczny rysunek w świecie wizualizacji. Szkice architekta Marka Tryzybowicza [WYSTAWA]

red

Czy w świecie komputerów, które dziś są nieodłącznym narzędziem pracy każdego architekta jest jeszcze miejsce na szkice i odręczny rysunek? Jak najbardziej! To ciągle bardzo prosta i skuteczna metoda na szybkie zapisanie pomysłu i podzielenie się nim z innymi. Odręczna, szkicowa forma pozwala się skupić na wzajemnych proporcjach, kompozycji i relacjach poszczególnych brył składających się na budynek bez wchodzenia w precyzyjne dobieranie faktury czy światłocienia. To zapis idei,a ta w architekturze przecież jest najważniejsza!

Do 26 stycznia w Warszawie będzie można obejrzeć wystawę prac jednego z najbardziej doświadczonych polskich architektów, który wciąż celebruje sztukę rysunku odręcznego - Marka Tryzybowicza, partnera grupy Bose International Planning & Architecture. Wernisaż wystawy odbędzie się 7 stycznia o godz. 19:00 w PROMie Kultury Saska Kępa.

Wernisaż rozpocznie wystawę odręcznych szkiców Marka Tryzybowicza pt. Koncepcje Architektoniczne, która prezentuje zbiór wybranych szkiców projektów zrealizowanych w ciągu ostatnich dwudziestu pięciu lat w Ameryce Północnej, Europie, Azji oraz na Bliskim Wschodzie. Rysunki autorstwa Marka Tryzybowicza są odzwierciedleniem koncepcji wstępnych etapów projektów wielofunkcyjnych. Są one również świadectwem zespołowych działań projektanta i klientów. Szkice, czarno-białe oraz w kolorze, stanowią uniwersalny kod przekazu wizji projektanta, język komunikacji zrozumiały w każdym geograficznym i kulturowym obszarze.

Wśród prezentowanych szkiców zobaczymy projekty takich obiektów, jak Palladium w Pradze, Eurovea w Bratysławie, Silesia w Katowicach, Bonarka w Krakowie, Korona w Kielcach, Poznan City Center,  a także  koncepcje  obiektow w Indiach, Chinach i w krajach Zatoki Perskiej.

Mimo rozwoju techniki projektowej wciąż skutecznym narzędziem przekazywania wizji i rozwiązań projektanta, kluczowych założeń i nastroju projektowanego obiektu, jest technika rysunków odręcznych. Ta niezwykle sprawna metoda komunikacji jest szczególnie efektywna we wczesnych etapach projektu.- mówi Marek Tryzybowicz.

Przedstawienie koncepcji projektowej, założeń oraz idei autora, wymaga umiejętności efektywnej prezentacji. Rysunek odręczny był w przeszłości bardzo ważnym „narzędziem zawodowym” architekta i podstawową formą komunikacji z klientem oraz wewnątrz zespołu projektowego.  Współcześni projektanci wykorzystują w tym celu szeroki wachlarz narzędzi oferowanych przez współczesną technologię. Przy ich pomocy opracowują realistyczne wizualizacje i modele trójwymiarowe, które odzwierciadlają ich twórczy zamysł. Czy w komputerowym świecie jest jeszcze miejsce na odręczne szkice?

Wystawę można będzie obejrzeć od 7 do 26 stycznia w PROMie Kultury Saska Kępa przy ul. Brukselskiej 23 w Warszawie

Udostępnij

Przeczytaj także

Robert Konieczny i jego najlepsze projekty. Monografia KWK Promes „budynki + idee” jest jak dobry wykład!
Willa Wolfa w Gubinie. Pierwszy nowoczesny budynek Miesa van der Rohe
Dworzec Metropolitalny w Lublinie z I Nagrodą na World Architecture Festival w Singapurze!

Polecane

Kraina Gigantów. Zwykłe słupy energetyczne o niezwykłym wyglądzie
Mistrz iluzji! Artysta namalował największy obraz świata [ZDJĘCIA]
César Manrique - architekt, który zaprojektował Lanzarote

Skomentuj:

Odręczny rysunek w świecie wizualizacji. Szkice architekta Marka Tryzybowicza [WYSTAWA]

Ta strona używa ciasteczek w celach analitycznych i marketingowych.

Czytaj więcej