Budowa Cuprum Arena na finiszu
Powoli dobiega końca budowa galerii handlowej Cuprum Arena w Lubinie. Jej projekt przygotowała pracownia Studio ADS, znana z poznańskiej realizacji Starego Browaru.
Podobnie jak Stary Browar, także i budynek Cuprum Arena posiada niebanalną architekturę, nawiązującą do industrialnego charakteru miasta.
Gmach galerii jest wznoszony na planie okręgu, co stanowi novum w kategorii projektów dużych obiektów handlowych. Jej koncepcja odwołuje się z jednej strony do archetypicznej formy antycznych aren, stanowiących centra życia społecznego starożytnych miast, a z drugiej, do futurystycznej bryły pojazdu kosmicznego, co podkreśla nowoczesność zastosowanych rozwiązań.
Obiekt zlokalizowany został na działce o areale przekraczającym 6,5 ha między ulicami Wrocławską, gen. Władysława Sikorskiego oraz Mikołaja Kopernika. Wnętrze Cuprum Arena tworzą przestrzenie głównego atrium i galerii. Tu na prawie 70 tys. m2 powierzchni użytkowej zlokalizowanych będzie m.in. 120 placówek handlowych, lokale gastronomiczne i usługowe, a także multipleks z sześcioma salami kinowymi, centrum urody, fitness i SPA. Kompleks dysponować będzie także wielopoziomowym parkingiem na 600 miejsc.
Pierwotnie Cuprum Arena miała być oddana do użytku już na jesieni 2008 roku, jednak w wyniku przedłużających się prac konstrukcyjnych, oficjalny termin otwarcia został przesunięty na 6 maja br.
- Więcej o:
Esencja na Dolnym Mieście w Gdańsku. Nawiązuje do przedwojennej, wielkomiejskiej kamienicy
Nowy Wełnowiec w Katowicach projektu JEMS Architekci. Na terenie dawnych Zakładów Metalurgicznych Silesia powstanie nowoczesna dzielnica
Warszawa: Apartamenty Beethovena - nowa inwestycja na Mokotowie projektu Grupa 5 Architekci
Poznań: ruszają prace w Skarbcu. Jest pozwolenie na budowę!
Nowe biuro Vaillant w .KTW II nagrodzone w konkursie Global Future Design Awards
Dom z solarnym dachem nad rzeką w Rumii. To projekt MAKA Studio
Apartamenty Esencja II - nowa inwestycja na poznańskich Garbarach
Co by było, gdyby... Niezrealizowane wizje architektów dla polskich miast. Miało być spektakularnie