Budowa Cuprum Arena na finiszu
Powoli dobiega końca budowa galerii handlowej Cuprum Arena w Lubinie. Jej projekt przygotowała pracownia Studio ADS, znana z poznańskiej realizacji Starego Browaru.












Podobnie jak Stary Browar, także i budynek Cuprum Arena posiada niebanalną architekturę, nawiązującą do industrialnego charakteru miasta.
Gmach galerii jest wznoszony na planie okręgu, co stanowi novum w kategorii projektów dużych obiektów handlowych. Jej koncepcja odwołuje się z jednej strony do archetypicznej formy antycznych aren, stanowiących centra życia społecznego starożytnych miast, a z drugiej, do futurystycznej bryły pojazdu kosmicznego, co podkreśla nowoczesność zastosowanych rozwiązań.
Obiekt zlokalizowany został na działce o areale przekraczającym 6,5 ha między ulicami Wrocławską, gen. Władysława Sikorskiego oraz Mikołaja Kopernika. Wnętrze Cuprum Arena tworzą przestrzenie głównego atrium i galerii. Tu na prawie 70 tys. m2 powierzchni użytkowej zlokalizowanych będzie m.in. 120 placówek handlowych, lokale gastronomiczne i usługowe, a także multipleks z sześcioma salami kinowymi, centrum urody, fitness i SPA. Kompleks dysponować będzie także wielopoziomowym parkingiem na 600 miejsc.
Pierwotnie Cuprum Arena miała być oddana do użytku już na jesieni 2008 roku, jednak w wyniku przedłużających się prac konstrukcyjnych, oficjalny termin otwarcia został przesunięty na 6 maja br.
- Więcej o:
Powojenne bloki z Polski wcale nie są nudne! Oto te najciekawsze [PRZEGLĄD]
Bronią ikony postmodernizmu. Trwa protest przeciwko wyburzeniu dworca w Częstochowie: Nasz dworzec. Wspólna sprawa!
Dom towarowy Fedora Karpego w Gliwicach. Modernistyczna bryła z tarasami na dachu
Kuracjusze i wczasy zakładowe. Najbardziej znane ośrodki wczasowe z PRL-u
Tak będzie wyglądać Muzeum Poczty Polskiej w Gdańsku. Przejdzie gruntowną modernizację
Kraków: "Portowa Zabłocie" zmieni oblicze dzielnicy? Już nie tylko fabryki i port rzeczny
Tak mogła wyglądać Łódź. Niezrealizowane wizje przyszłości
Wrocław: nowe wnętrza Biblioteki Dolnośląskiej. Zastosowano tu technologię parametryczną