Partnerzy

Aktualności

Architektura na świecie

Architektura w Polsce

Wywiady

Ikony architektury

Projekty i realizacje

Wielkie zmiany w Koneserze. W dawnej fabryce powstaną biura, mieszkania i muzeum

Piotr Nef

Praskie Centrum Koneser to wielofunkcyjny zespół, w którym na terenie nieczynnej fabryki wódek Koneser powstają lofty, mieszkania, biura, budynki usługowe, hotel, a nawet muzeum. Wybudowane są już pierwsze budynki mieszkalne, a inwestycja właśnie wkracza w kolejny etap, w którym zaczną powstawać centrum konferencyjne, hotel oraz budynki biurowe i usługowe.

Tereny dawnych fabryk, kiedyś położone na uboczu, dziś w wyniku przestrzennego rozwoju miast zajmujące atrakcyjne tereny są w całej Polsce przekształcane w miejsca,w  których powstają osiedla bądź funkcje usługowe.

Jedną z większych inwestycji tego typu jest Praskie Centrum Koneser, które powstaje na terenach nieczynnej wytwórni wódek. Charakterystyczną cechą tego zespołu ma być łączenie w jego obszarze wielu funkcji, od mieszkaniowej po biura i funkcje kulturalne. Poza przestrzeniami o charakterze czysto komercyjnym inwestor zaplanował stworzenie tutaj muzeum wódki, które będzie nawiązywało do tradycji miejsca.

Znajdzie się też przestrzeń na bary, restauracje oraz zajmujący 900 m kw. fresh market oferujący ekologiczną żywność od lokalnych dostawców.

Pod kompleksem znajdzie się trójkondygnacyjny parking mogący pomieścić około 1000 aut. Na powierzchni w istniejących i nowych obiektach ma powstać 330 loftów i soft-loftów, 20 000 m kw. powierzchni handlowych oraz 25 500 m kw. biur, których wygląd ma być inspirowany industrialnym charakterem miejsca.

Tworzymy miejsce, w którym moda, rozrywka, kultura i sztuka spotkają się w magicznej przestrzeni Starej Pragi, od lat będącej domem warszawskiej awangardy. Jesteśmy przekonani, że w dobie ciągłych zmian technologicznych, demograficznych oraz urbanizacyjnych doświadczenia związane z przebywaniem w Koneserze będą szczególne. Tutaj będzie biło lifestylowe serce Warszawy - mówi Marc Lebbe, Dyrektor Zarządzający Grupy Liebrecht & wooD.

Za projekty budynków wchodzących w skład kompleksu odpowiadają pracownie: Juvenes Projekt, Are i Bulanda i Mucha Architekci.

Udostępnij

Przeczytaj także

Dworzec Metropolitalny w Lublinie z I Nagrodą na World Architecture Festival w Singapurze!
Wieżowiec Derżprom w Charkowie. Perła konstruktywizmu zniszczona przez Rosjan
Park Akcji „Burza” pod Kopcem Powstania Warszawskiego najlepszą przestrzenią publiczną w Europie. Mamy European…

Polecane

Polskie osiedle od dewelopera nie takie straszne? Wybraliśmy te, które zachwycają! [TOP10]
Wrocław: Lofty w zabytkowym szpitalu [WIZUALIZACJE]
Wyniki konkursu na projekt wnętrza Muzeum Polskiej Wódki

Skomentuj:

Wielkie zmiany w Koneserze. W dawnej fabryce powstaną biura, mieszkania i muzeum

Ta strona używa ciasteczek w celach analitycznych i marketingowych.

Czytaj więcej