Łódzki biurowiec z ręcznie formowanej cegły [ZDJĘCIA]
Budynek Ericpol Software Pool w Łodzi to połączenie tradycyjnej, ręcznie formowanej cegły z dużymi powierzchniami nowoczesnych przeszkleń. We wnętrzu znalazło się także miejsce na beton architektoniczny oraz murale przedstawiające największych pionierów nauki, kultury i sportu. Jaki efekt dało takie połączenie można zobaczyć w naszej galerii zdjęć przedstawiającej budynek.
Ericpol Software Pool to biurowiec zaprojektowany na planie litery X, w którym wszystkie skrzydła łaczą się w centralnym punkcie w przeszklonym łączniku. Projekt budynku powstał w pracowni Horizone Studio. Zaproponowane przez pracownie wykorzystanie ręcznie formowanej cegły daje niepowtarzalną strukturę o ciekawych efektach światłocieniowych. Tradycyjny materiał skontrastowano z nowoczesnymi powierzchniami dużych przeszkleń. Aby zabezpieczyć budynek przed nagrzewaniem i utratą temperatury . Szkło zostało zabezpieczone specjalnymi powłokami niskoemisyjnymi a na zewnątrz budynku zaprojektowano system żaluzji, które automatycznie dostosowują swoje ułożenie do panującego nasłonecznienia i siły wiatru.
Charakterystyczna bryła budynku została zaprojektowana w sąsiedztwie dawnego ogrodu pałacowego Karola Scheiblera. Do dziś znajdują się tu pomniki przyrody objęte ochroną. Projekt już na wstępnym etapie uzyskał pozytywną opinię Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Kształt i wielkość budynku, jak również elewacje zaprojektowano tak, aby zintegrować go z najbliższym otoczeniem, zwracając uwagę na charakter sąsiednich historycznych budynków.
Ściany biur, pomieszczeń socjalnych i korytarzy ozdobią murale przedstawiające pionierów nauki, kultury i sportu, utrzymane w stylu street art. Wnętrza mają pobudzać do kreatywności i spontanicznej wymiany myśli, niezależnie od tego, czy pracownicy będą w biurze, kuchni czy na korytarzu.
Budynek zlokalizowany jest w Łodzi u zbiegu ulic Sienkiewicza i Tymienieckiego:
- Więcej o:
Ognista cegła i ciemne szkło. Nowy biurowiec z Łodzi
Nowe Centrum Łodzi. Rozpoczyna się budowa kolejnego obiektu
Pierwsza w Polsce "żywa elewacja". Piękny budynek z prawdziwej ruiny [METAMORFOZA]
Gdański Business Center. Szklana góra w Warszawie
Dinette we wrocławskiej Renomie projektu BUCK STUDIO
Dom na skraju lasu od 77 studio architektury z nominacją do Nagrody Roku SARP 2024. Harmonia natury i architektury
Dom nad fosą - część Fortu X w Toruniu. To projekt pracowni Archigeum Przemka Gawędy
Rusza przebudowa dworca w Łukowie. Będzie tu sala widowiskowa na 300 osób