Rozbudowa gdańskiego lotniska ukończona [ZDJĘCIA]
W Gdańsku dobiegły końca prace nad rozbudową terminalu T2. pasażerowie mogą już korzystać z powiększonego budynku, nowych rękawów pasażerskich oraz nowego układu drogowego wokół lotniska. Wszystkie prace zwiększyły przepustowość rębichowskiego portu do 7 milionów pasażerów rocznie.


















Rozpoczęta na początku 2014 roku rozbudowa lotniska właśnie dobiegła końca. Tym samym, port uzyskał swój planowany na początku docelowy rozmiar.
Pierwotnie projekt został okrojony - pojawiły się problemy z własnością gruntu i wywłaszczeniem właścicieli. Dlatego hala terminalu została zmniejszona, aby zdążyć z budową na Euro 2012. Teraz udało się powiększyć budynek do pierwotnie planowanych rozmiarów.
Pierwsi podróżni korzystają już z powiększonej o ok 1/3 hali, nowych rękawów pasażerskich oraz nowego układu drogowego. Wybudowano także łącznik z właśnie otwartą nową stacją Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. W podziemiach pojawił się także salonik VIP.
Pasażerowie korzystają z udogodnień, jakie oferuje salonik VIP, my w tym czasie dokonujemy odprawy bagażowo-biletowej. Potem podróżny wybiera, czy chce znaleźć się na pokładzie samolotu jako pierwszy czy ostatni i zgodnie z tą preferencją jest dowożony limuzyną - wylicza Michał Dargacz, rzecznik lotniska.
Wszystkie prace mają na celu zwiększenie przepustowości lotniska oraz poprawę komfortu pasażerów. Prace związane z rozbudową kosztowały 150 mln zł.
- Więcej o:
Olivia Star - nowy gdański rekordzista! Budowa ruszyła
Powojenne bloki z Polski wcale nie są nudne! Oto te najciekawsze [PRZEGLĄD]
Bronią ikony postmodernizmu. Trwa protest przeciwko wyburzeniu dworca w Częstochowie: Nasz dworzec. Wspólna sprawa!
Dom towarowy Fedora Karpego w Gliwicach. Modernistyczna bryła z tarasami na dachu
Kuracjusze i wczasy zakładowe. Najbardziej znane ośrodki wczasowe z PRL-u
Tak będzie wyglądać Muzeum Poczty Polskiej w Gdańsku. Przejdzie gruntowną modernizację
Kraków: "Portowa Zabłocie" zmieni oblicze dzielnicy? Już nie tylko fabryki i port rzeczny
Tak mogła wyglądać Łódź. Niezrealizowane wizje przyszłości