Wasze projekty: zaplecze klubu sportowego Energetyk
W nowoczesnym zapleczu prócz szatni i pomieszczeń biurowych znalazła się kawiarnia i przestronny taras, z którego można oglądać sportowe rozgrywki













Koncepcję zaplecza obiektu sportowego przy ul. Srebrzyńskiej 95 w Łodzi przygotował młody architekt Patryk Ławrynowicz. Jego projekt zakłada stworzenie budynku, który będzie pełnił funkcje zaplecza sportowego dla dwóch istniejących już boisk i pozwoli na rozgrywanie w tym samym czasie dwóch meczy mistrzowskich.
Projekt przewiduje też stworzenie zaplecza dla kibiców i użytkowników pobliskiego parku w postaci ogólnodostępnych toalet oraz baru.
Nowy budynek składa się z dwóch części. W pierwszej, parterowej znajdują się szatnie. Druga to wieża w kształcie odwróconej litery L. Projektant zmieścił w niej biura, toalety oraz punkt widokowy z cafe barem. Elewacja budynku jest stonowana. Do jej wykończenia wykorzystano tynk mineralny pomalowany na kolor biały i ciemnego grafitu.
Obiekt można podzielić również ze względu na funkcje. Część sportowa (parter budynku) mieści cztery przebieralnie, z czego dwie przystosowane zostały dla osób niepełnosprawnych. Nad strefą sportową zaprojektowany został ogólnodostępny taras. jego powierzchnia to około 200 m kw. Można się do niego dostać po zewnętrznych schodach.
Projektant wydzielił też strefę ogólnodostępną. Znajduje się ona na drugim i trzecim piętrze. Składają się na nią pomieszczenia biurowe zarządu klubu, toalety oraz kawiarnia.
- Więcej o:
Warszawianka: reaktywacja [Konkurs Architektoniczny]
Skwer Sportów Miejskich już działa! Pierwszy w Polsce
Powojenne bloki z Polski wcale nie są nudne! Oto te najciekawsze [PRZEGLĄD]
Bronią ikony postmodernizmu. Trwa protest przeciwko wyburzeniu dworca w Częstochowie: Nasz dworzec. Wspólna sprawa!
Dom towarowy Fedora Karpego w Gliwicach. Modernistyczna bryła z tarasami na dachu
Kuracjusze i wczasy zakładowe. Najbardziej znane ośrodki wczasowe z PRL-u
Tak będzie wyglądać Muzeum Poczty Polskiej w Gdańsku. Przejdzie gruntowną modernizację
Kraków: "Portowa Zabłocie" zmieni oblicze dzielnicy? Już nie tylko fabryki i port rzeczny