Warszawski szkieletor ożyje! Zamienią go w hotel [WIZUALIZACJE]
Opuszczona budowa straszy w centrum Warszawy od 2009 roku. Teraz betonowy szkielet wieżowca zamienić się ma w luksusowy hotel.








Budowa hotelu rozpoczęła się w 2006 r. Inwestycję wtedy przeprowadzała sieć Holtel System, jednak kilka lat później, w 2009 r. prace na budowie stanęły. Od tamtego czasu przy ul. Wspólnej Warszawiaków straszył ogromny, betonowy wieszak reklamowy.
Jednak w 2011 r. inwestycję przejęła austriacka firma S+B Gruppe AG, która rozważała czy 17-piętrowej konstrukcji nie zburzyć, by w jej miejscu postawić wyższy budynek. Ostatecznie Austriacy zdecydowali, że bardziej opłaca im się dokończyć istniejącą już budowlę niż zaczynać wznoszenie nowej. Firma podpisała już umowę z najemcą - siecią Hilton, która chce tam utworzyć hotel swojej ekonomicznej marki Hampton by Hilton.
Fot. Adam Kozak / Agencja Gazeta
Obecny projekt różni się jednak od tego, co przedstawiano na wizualizacjach kilka lat temu. Pierwotny projekt przygotowała pracownia Warcent, zakładał on ozdobienie gmachu ciemną elewacją, która nie spodobała się wielu warszawiakom. Nową wersję fasady opracował austriacki architekt Ernst Hoffman wspólnie z Polakiem Piotrem Bujnowskim. Teraz hotel ma mieć niemal białą elewację, która wydaje się być lżejsza od poprzedniej. Zmiany zakładają także zamontowanie w dolnej części budynku przezroczystych tafli szkła, które będą osłaniać sale konferencyjno-eventowe.
Hotel ma być oddany do użytku na początku 2014 r.
- Więcej o:
Nowe osiedle domów jednorodzinnych w Słupsku projektu MTA Architekci
Powojenne bloki z Polski wcale nie są nudne! Oto te najciekawsze [PRZEGLĄD]
Bronią ikony postmodernizmu. Trwa protest przeciwko wyburzeniu dworca w Częstochowie: Nasz dworzec. Wspólna sprawa!
Dom towarowy Fedora Karpego w Gliwicach. Modernistyczna bryła z tarasami na dachu
Kuracjusze i wczasy zakładowe. Najbardziej znane ośrodki wczasowe z PRL-u
Tak będzie wyglądać Muzeum Poczty Polskiej w Gdańsku. Przejdzie gruntowną modernizację
Kraków: "Portowa Zabłocie" zmieni oblicze dzielnicy? Już nie tylko fabryki i port rzeczny
Tak mogła wyglądać Łódź. Niezrealizowane wizje przyszłości