Willa w Kampinoskim Parku Narodowym
Okna w tym domu mają być tylko symboliczną, cienką granicą, która dzieli mieszkańców i las. Dom autorstwa Marcina Grzyba z SIGR Architekci
Dom powstał w zalesionym terenie Kampinoskiego Parku Narodowego. Budynek otaczają gęsto rosnące sosny, które ograniczają dopływ światła. Dlatego architekt "powycinał" w nim otwory, zapewniając w ten sposób optymalne nasłonecznienie pomieszczeń.
Mieszkańcy domu mogą z jego wnętrza z łatwością podziwiać najbliższe otoczenie. Umożliwiają im to specjalnie zaprojektowane linie ścian, które kadrują najlepsze widoki. Budynek ma współgrać z przyrodą, którą projektant przybliżył mieszkańcom instalując przeszklone, rozsuwane okna parteru. Okna te mają być tylko symboliczną, cienką granicą, która dzieli mieszkańców i las.
Ciekawym rozwiązaniem są świetliki stropodachu, które nie tylko wpuszczają światło, ale umożliwiają mieszkańcom obserwację nieba i kołyszących się dookoła koron drzew.
Taki projekt zdecydowanie odpowiada obecnym mieszkańcom. Te wszystkie rozwiązania sprawiają, że atmosfera domu jest niepowtarzalna. W tym domu naprawdę dobrze się mieszka.
- Więcej o:
- dom jednorodzinny
Dom jak wielki X - czyli jak pogodzić sprzeczne kierunki
Znani architekci: Gerrit Rietveld. Nie tylko czerwono-czarne krzesło i Dom Rietvelda
Willa Tugendhatów w Brnie. Ekskluzywny modernizm Miesa van der Rohe [IKONY ARCHITEKTURY]
Najdroższy i największy dom jednorodzinny świata. Antilla Tower w Mumbaju
Fallingwater - dom nad wodospadem. Frank Lloyd Wrigth zaprojektował budynek, który wyprzedził epokę [IKONY ARCHITEKTURY]
Dom Alberta Einsteina pod Poczdamem
Kopulaki w Warszawie. Domy na Ustrzyckiej wyglądają jak wioska Smerfów
Dom nad jeziorem - zieleń i elegancja