101 Landmarks of Polish Contemporary Architecture
Popularny album o polskiej architekturze zatytułowany "101 najciekawszych polskich budynków dekady" doczekał się wydania w wersji angielskiej. Teraz możemy chwalić się naszymi budynkami także za granicą!
Album zatytułowany "101 najciekawszych polskich budynków dekady" to unikalny przewodnik po najciekawszych budynkach w Polsce, wybudowanych po roku 2000. Przekład na język angielski powstał z myślą o obcokrajowcach zainteresowanych współczesną polską architekturą, a także dla tych, którzy pragną poznać nowoczesne oblicze naszego kraju.
Pośród 101 realizacji renomowanych pracowni architektonicznych, znajdziemy w nim zarówno ekskluzywne wille, jak i domy wybudowane za nieduże pieniądze. Kolorowe zdjęcia prezentują nowoczesne muzea, przyjazne uczniom szkoły, piękne ambasady, wieżowce i stadiony. W albumie nie zabrakło też najlepszych przykładów pieczołowicie odnowionych zabytków i poddanych przeróbkom reliktów czasów PRL-u.
Całość stanowi barwny obraz współczesnej polskiej architektury oraz zachętę do wycieczek szlakiem nowoczesnych budynków - każdą prezentację opatrzono dokładnym adresem obiektu oraz tekstem informacyjnym. Wyboru budynków dokonała Agnieszka Rumińska, redaktor naczelna serwisu Bryla.pl.
Album w obu wersjach językowych, można kupić w kioskach i salonach prasowych na terenie całej Polski, a także za pośrednictwem internetu na www.kulturalnysklep.pl
- Więcej o:
Esencja na Dolnym Mieście w Gdańsku. Nawiązuje do przedwojennej, wielkomiejskiej kamienicy
Nowy Wełnowiec w Katowicach projektu JEMS Architekci. Na terenie dawnych Zakładów Metalurgicznych Silesia powstanie nowoczesna dzielnica
Warszawa: Apartamenty Beethovena - nowa inwestycja na Mokotowie projektu Grupa 5 Architekci
Poznań: ruszają prace w Skarbcu. Jest pozwolenie na budowę!
Nowe biuro Vaillant w .KTW II nagrodzone w konkursie Global Future Design Awards
Dom z solarnym dachem nad rzeką w Rumii. To projekt MAKA Studio
Apartamenty Esencja II - nowa inwestycja na poznańskich Garbarach
Co by było, gdyby... Niezrealizowane wizje architektów dla polskich miast. Miało być spektakularnie