Dom H11, czyli dachowa ambiwalencja
Życzenia inwestorów o domu z płaskim dachem oraz warunki zabudowy, nakazujące wznoszenie dachów stromych, są tylko pozornie nie do pogodzenia. Zobacz H11, dom który to potrafi.
Dom jednorodzinnyH11 zaprojektowany został przez koszalińską pracownię HS99 w składzie D. Herman, P. Smierzewski, W. Subalski i A. Kulesza. Działka na której realizowana jest inwestycja, znajduje się w willowej części Ursynowa. Zaproponowana przez architektów koncepcja jest pogodzeniem marzenia inwestora o domu z płaskim dachem i warunków zabudowy, nakazujących wznoszenie dachów stromych, wielospadowych.
Dom będzie posiadał prostą, monolityczną bryłę, opartą na konstrukcji żelbetowej. Projekt w inteligentny sposób realizuje założenia warunków zabudowy. Dach nie został wypiętrzony ponad fasady domu, lecz opada delikatną krzywizną do jego wnętrza. Dzięki temu budynek z zewnątrz wygląda jak by posiadał płaski dach.
Introwertyczna przestrzeń domu zorganizowana została wokół niewielkiego dziedzińca na osi wejścia do budynku. Przedłużeniem tej osi jest taras łączący część dzienną z nocną. Kolorystyka wnętrza oraz wyposażenie utrzymane będą w jasnej, monochromatycznej tonacji, zgodnie z zasadą stan surowy = stan wykończeniowy. Całkowita powierzchnia użytkowa ma wynosić 121 m2.
- Więcej o:
Najstarszy działający McDonald's na świecie. Jego wygląd nie zmienił się od chwili otwarcia
Holandia: Niemiecka baza wojskowa z czasów II wojny światowej zamieniona w przyjemne miasteczko
Postmodernizm wiecznie żywy. Architektura postmodernistyczna w Polsce i na świecie
Znani architekci: Oscar Niemeyer - poeta architektury. Brasília była dziełem jego życia
Znani architekci: Gerrit Rietveld. Nie tylko czerwono-czarne krzesło i Dom Rietvelda
Wnętrza hotelu Mercure Wien City inspirowane stylem Warsztatów Wiedeńskich. To nagradzany projekt polskiej pracowni AKA Studio
Kowloon Walled City. Gęstość zaludnienia wyburzonego osiedla wynosiła prawie 2 miliony osób na kilometr kwadratowy
Philip Johnson - pierwszy laureat nagrody Pritzkera. Od szklanych domów po postmodernistyczne wieżowce [ZNANI ARCHITEKCI]