Kto zamieszka w strusim jaju?
Blob VB3 może posłużyć jako domek działkowy, biuro, pokój majsterkowicza, czy dla mniej wybrednych użytkowników, nawet jako maleńkie mieszkanie. Bryła przypominająca strusie jajo to najnowszy pomysł belgijskich architektów dmvA..
Główna ideą przy tworzeniu Blob VB3 była nieograniczona swoboda. Budynek został zaprojektowany z myślą o jego częstym przemieszczaniu. Wnętrza, co prawda nie są szczytem komfortu, ale z pewnością nie można im zarzucić braku funkcjonalności. Podobnie jak w kajucie jachtu, wykorzystano całą przestrzeń ścian na schowki.
Całość ma 20 metrów kwadratowych. To wystarczająca powierzchnia, by zmieściła się tu również łazienka oraz kuchnia. Jajo nie ma żadnych przeszkleń, jedynie dwa wielkie włazy otwierające się automatycznie oraz mały wentylator na "dachu". Jego niezaprzeczalną zaletą jest mobilność, można go postawić wszędzie.
Wypolerowane na wysoki połysk jajo to doskonałe rozwiązanie dla osób, które cenią sobie mobilność i nie boją się odrobiny futurystycznego szaleństwa.
- Więcej o:
Najstarszy działający McDonald's na świecie. Jego wygląd nie zmienił się od chwili otwarcia
Holandia: Niemiecka baza wojskowa z czasów II wojny światowej zamieniona w przyjemne miasteczko
Postmodernizm wiecznie żywy. Architektura postmodernistyczna w Polsce i na świecie
Znani architekci: Oscar Niemeyer - poeta architektury. Brasília była dziełem jego życia
Znani architekci: Gerrit Rietveld. Nie tylko czerwono-czarne krzesło i Dom Rietvelda
Wnętrza hotelu Mercure Wien City inspirowane stylem Warsztatów Wiedeńskich. To nagradzany projekt polskiej pracowni AKA Studio
Kowloon Walled City. Gęstość zaludnienia wyburzonego osiedla wynosiła prawie 2 miliony osób na kilometr kwadratowy
Philip Johnson - pierwszy laureat nagrody Pritzkera. Od szklanych domów po postmodernistyczne wieżowce [ZNANI ARCHITEKCI]