Nowy Paryż według MVRDV
Długofalowy plan przebudowy Paryża zostanie zrealizowany do 2030 roku. Prezentujemy pomysł zespołu architektów z pracowni: MVRDV, ACS i AFF. Paryż Przyszłości według tych trzech pracowni ma być nowoczesną, potężną metropolią działającą w przemyślany i dynamiczny sposób.

Jakiś czas temu pisaliśmy o planach prezydenta Francji Nicolasa Sarkozego dotyczących przebudowy Paryża. Zakłada się, że długofalowy plan zostanie zrealizowany do 2030 roku, a efektem działań budowniczych i architektów będzie "post - Kyoto" - pełne zieleni centrum pozwalające mieszkańcom stolicy (obecnie 2 miliony) na pracę i komfortowe życie.
Paryż Przyszłości według tych trzech pracowni ma być nowoczesną, potężną metropolią działającą w przemyślany i dynamiczny sposób.
Jak dotąd nie wiemy, które z zaproponowanych pomysłów mają szansę na zrealizowanie. Być może będzie to połączenie kilku koncepcji pochodzących z różnych pracowni, a może tylko jednej - zwycięskiej. Na razie wszystkie 10 prac można podziwiać na wystawie w Cité de 'Architecture et du Patrimoine, która potrwa do 22 listopada 2009 roku.
Prace nad przebudową stolicy mają rozpocząć się w 2012 roku. Suma jaką dysponuje Nicolas Sarkozy, a raczej, jaką ma zamiar przeznaczyć na Paryż Przyszłości, to 35 bilionów euro. Złośliwcy twierdzą, że jest to najdroższe leczenie kompleksów głowy państwa w historii Francji. Czekamy zatem na efekty terapii.
- Więcej o:
Tak będzie wyglądać Węgierskie Muzeum Historii Naturalnej w Debreczynie. Zaprojektuje je BIG
Tak będzie wyglądał nowy stadion klubu Manchester United. Będzie to największy stadion w Wielkiej Brytanii
Zielona Katedra w Tilburgu. Tak będzie wyglądała niesamowita instalacja MVRDV
Restauracja Kornhaus w Dessau. Perła Bauhausu z 1930 roku
Instalacja MVRDV w Bangkoku z materiałów z recyklingu. Przestrzeń publiczna jako infografika
Belvedere w Louisville. Bryła projektu Heatherwick Studio ożywi zaniebaną przestrzeń
Dobrzy architekci kopiują, wielcy kradną?
Teatr Opery i Baletu Kosowa w Prisztinie od BIG. Bryła jak spódnica tradycyjnego stroju narodowego