Rewitalizacja w dobrym stylu
Shaw Center for the Arts to koncepcja, która zmieniła oblicze Luizjany. Konstrukcja zaskakuje kontrastami, materiałami i pomysłowością. Obiekt został nagrodzony przez Amerykański Instytut Architektów.
Budynek został tak zaprojektowany, by stawiać opór huraganom występującym często w tym regionie. Bez żadnych problemów przetrwał huragan Katrina i Rita.
Koncepcja może wydawać się nieco agresywna, jest bowiem odważna i monumentalna. Nowa struktura wykonana jest w dużej mierze ze szkła i aluminium, dzięki czemu wydaję się być przepełniona światłem. Przybudówka Shaw Center for the Arts składa się z licznych, ciekawie zestawionych form, wśród których przeważają sekwencje horyzontalne. Owa modularność i gra przestrzeni; elementy cofnięte, wysunięte wprowadzają dynamizm, ruch i zaskakują odbiorcę. Partia dachowa jest zróżnicowana pod względem materiałów, kolorystyki i form. Do interesujących rozwiązań należy nawiązanie do znajdującego się w pobliżu Old State Capitol z 1849, poprzez powtórzenie motywu arkadkowego pojawiającego się w partii szczytowej obu obiektów.
- Więcej o:
- sztuka
César Manrique - architekt, który zaprojektował Lanzarote
Galeria EL w Elblągu - galeria sztuki w gotyckim kościele. Otwarto ją w 1961 roku
Kunsthofpassage w Dreźnie - Pasaż Artystycznych Dziedzińców
Mozaika w Kowarach. Dywan z tysięcy kolorowych płytek jest piękny!
W Warszawie powstał mural wspierający gastronomię
Clean Art - wodne murale na warszawskich budynkach. Malowane "na brudzie" obrazy pokażą czym oddychamy
Nowy warszawski mural Tytusa Brzozowskiego. Artysta umieścił na nim charakterystyczne budynki dawnej dzielnicy żydowskiej
Dzieła sztuki na wiejskich przystankach PKS. Folkowe Przystanki to jedyna taka galeria w Polsce