Mediaplaza - kolorowa rewolucja
W Mediaplaza wszystko mieni się kolorami, a każdy zakątek wygląda inaczej. Feeria barw, różnorodność kształtów i form pobudzają zmysły i wyobraźnię.

Nowe skrzydło kompleksu Mediaplaza otwarto w październiku tego roku. Osiem pomieszczeń konferencyjnych oraz główna sala będąca w stanie pomieścić siedemset osób tworzą ten nietypowy projekt. Całość jest częścią kompleksu Jaarbeurs działającego w Utrechcie od 1917 roku.
Autorzy projektu, to holenderskie biuro Liong Lie Architects. Architekci podkreślają, iż dzięki różnym pomysłom, jakie zastosowali w Mediaplaza, chcą dać klientom szansę wyboru najdogodniejszego dla nich pomieszczenia. Dlatego też każda z sal konferencyjnych wygląda inaczej i daje inne możliwości.
Mediaplaza, to obiekt z dużą zawartością nowoczesnej techniki. Do sal konferencyjnych prowadzą dwa tunele. W każdym z nich przejście do dalszych pomieszczeń podkreślane jest przez interaktywny system oświetlenia, który oddaje ruchy przechodzących osób. Projekcję można oglądać na ścianach i podłodze tunelu.
Ściany w foyer podświetlane diodami oraz sufity poszczególnych sal konferencyjnych mogą zmienić kolor w zależności od zapotrzebowania. Kolory mogą podkreślać nastrój spotkania lub odzwierciedlać barwy firmowe.
W głównej sali konferencyjnej dominuje naturalne światło. Dach wykonany z przeźroczystego ETFE - etylenu tetrafluoroetylenu, wykorzystanego poprzednio m.in. do zadaszenia stacji kolejowej Picadilly w Manchesterze oraz stadionu Allianz Arena w Monachium, sprawia, iż można się tam poczuć jak pod gołym niebem.
- Więcej o:
Tak będzie wyglądać Węgierskie Muzeum Historii Naturalnej w Debreczynie. Zaprojektuje je BIG
Tak będzie wyglądał nowy stadion klubu Manchester United. Będzie to największy stadion w Wielkiej Brytanii
Zielona Katedra w Tilburgu. Tak będzie wyglądała niesamowita instalacja MVRDV
Restauracja Kornhaus w Dessau. Perła Bauhausu z 1930 roku
Instalacja MVRDV w Bangkoku z materiałów z recyklingu. Przestrzeń publiczna jako infografika
Belvedere w Louisville. Bryła projektu Heatherwick Studio ożywi zaniebaną przestrzeń
Dobrzy architekci kopiują, wielcy kradną?
Teatr Opery i Baletu Kosowa w Prisztinie od BIG. Bryła jak spódnica tradycyjnego stroju narodowego