Wieżowiec LEGO od MVRDV
Wieżowiec Sky Village powstanie w ojczyźnie najpopularniejszych klocków na świecie. Każdemu, kto w dzieciństwie stawiał budowle z klocków LEGO, widok nowego projektu MVRDV wyda się znajomy.

Wieżowiec, który będzie mierzył 116 metrów, zostanie wybudowany Rodovre - mieście będącym częścią konurbacji kopenhaskiej. Powstanie w jednej z najczęściej uczęszczanych części miasta tuż przy głównej arterii Roskildevej.
Na 21,688 m2 znajdować się będą apartamenty, hotel , biura oraz sklepy. W ramach projektu powstanie także plac i park przylegający do Sky Village.
Sky Village będzie miał dynamiczną strukturę. Złożony z modułów o wielkości 60 m2 pozwala na reinterpretację i przekształcanie bryły budynku (ten sam pomysł zastosowano już wcześniej m. in. w Nakagin Kapsule Tower ). Moduły oparte są na trzyczęściowym szkielecie, który pozwala na dostęp do centrum budynku z różnych jego poziomów.
U podstawy budynek jest węższy. Dzięki temu zyskano miejsce na przylegający do wieżowca plac. Na najniższych kondygnacjach znajdować się będą restauracje oraz sklepy. Na kolejnych piętrach powstaną biura. Środkowa część budynku jest lekko pochylona w stronę północy, co pozwala na umieszczenie w południowej części wieżowca tarasów na dachach poszczególnych modułów.
Zgodnie z wymogami, jakie wprowadzili Duńczycy, nowe budowle muszą być jak najbardziej ekologiczne . Wieżowiec autorstwa MVRDV u podstawy będzie zbudowany aż w 40% ze zutylizowanego betonu, ponadto budynek ma być wyposażony w wewnętrzny system oczyszczania wody, natomiast w fasadę budynku zostaną wbudowane ogniwa fotowoltaiczne.
Po projekcie Frosilos, to druga realizacja biura MVRDV w Kopenhadze. W konkursie na wieżowiec w Rodovre pracownia pokonała takie biura jak BIG, Behnisch i MAD . Sky Village powstanie przy współpracy młodego duńskiego biura Adept Architects.
- Więcej o:
Tak będzie wyglądać Węgierskie Muzeum Historii Naturalnej w Debreczynie. Zaprojektuje je BIG
Tak będzie wyglądał nowy stadion klubu Manchester United. Będzie to największy stadion w Wielkiej Brytanii
Zielona Katedra w Tilburgu. Tak będzie wyglądała niesamowita instalacja MVRDV
Restauracja Kornhaus w Dessau. Perła Bauhausu z 1930 roku
Instalacja MVRDV w Bangkoku z materiałów z recyklingu. Przestrzeń publiczna jako infografika
Belvedere w Louisville. Bryła projektu Heatherwick Studio ożywi zaniebaną przestrzeń
Dobrzy architekci kopiują, wielcy kradną?
Teatr Opery i Baletu Kosowa w Prisztinie od BIG. Bryła jak spódnica tradycyjnego stroju narodowego