30 Old Bailey w Londynie
Architekci z biura Make zaprojektowali budynek mający zrewitalizować miejsce o nazwie 30 Old Bailey, znajdujące się w centrum Londynu.
Wprawdzie projekt przedłożony został w ubiegłym roku, jednak Komisja do Spraw Planowania i Transportu w Londynie zatwierdziła go dopiero teraz.
Budynek przez jednych ochrzczony mianem ''połowy pączka'' (half-donut), innym przywodzący na myśl szachownicę, swoją ciężkością (na razie odczuwalną jedynie w projekcie) przyciąga jak magnes. Można się kłócić co do proporcji pomiędzy częścią, jaką będą zajmować biura (423,000 stóp kwadratowych), a pozostałą - przeznaczoną na relaks (41,000) ale to w końcu biurowiec, a nie gabinet spa - choć na piątym piętrze znajdą się kameralne tarasy dla pracowników.
Budynek w znacznym stopniu zmieni dotychczasowy wygląd Old Bailey, zniszczone bowiem zostaną liczne zabudowania z lat sześćdziesiątych. Co więcej, ze względu na historyczny aspekt lokalizacji - w pobliżu znajdowało się zabytkowe Fleet Prison z 1197 roku - wszystkie prace budowlane będą prowadzone pod bacznym okiem archeologów. Miejmy nadzieje, że rewitalizacja pójdzie sprawnie i niedługo będziemy mogli sami sprawdzić jak wygląda ''Old Bailey Donought''.
- Więcej o:
Waterfront przy Skwerze Kościuszki w Gdyni. Pierwsze budynki mieszkalne i biurowe gotowe
Iliard Architecture & Interior Design projektuje wnętrza dla Við Tjarnir na Wyspach Owczych
Pas startowy dawnego lotniska zamienili w imponujący park
Walter Gropius - nie tylko Bauhaus [ZNANI ARCHITEKCI]
Tauberphilharmonie - filharmonia w niemieckim miasteczku Weikersheim. Surowa bryła wśród miękkich pagórków
Kave Home dla Fundació Joan Miró - światło, kolor, duch
Zlin - od butów Baty do mekki funkcjonalizmu
Bruno Taut: kolorowy modernizm [ZNANI ARCHITEKCI]