Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Lofty w dawnym magazynie zboża. Tak to się robi we Francji

red

Przemysłowy, opuszczony budynek zyskał drugie życie

Stary i zniszczony magazyn Seegmuller zbudowano w 1932 r. Zaprojektował go architekt Gustav Umbdenstock. Przez dziesiątki lat przechowywano w nim zboże, które następnie trafiało na pokład cumujących do portu w Strasburgu statków.

Niedawno magazyn przebudowano i wyremontowano. Projekt metamorfozy przygotowali architekci z pracowni Heintz-Kehr & associés.

Budynek znajduje się na liczącej 600 metrów długości sztucznej wyspie. Cała okolica mieści się blisko centrum i w ciągu ostatnich lat stała się popularnym miejscem spotkań mieszkańców.

Przygotowując projekt przebudowy architekci chcieli zachować jak najwięcej detali z przemysłowego dziedzictwa budynku. Projekt miał być dowodem na to, że z powodzeniem można połączyć nowoczesną architekturę i industrialne elementy. Dość mocna konstrukcja budynku pozwoliła projektantom usunąć z niego dwuspadowy dach. W jego miejscu pojawiła się zupełnie nowa, ozdobiona stalowymi elementami konstrukcja. Prócz tego dokładnie odnowiono zabytkową, ceglaną elewację.

W środku powstały mieszkania o różnej wielkości. Od kawalerek po apartamenty z czterema sypialniami. Dodatkowo w budynku utworzono miejsce dla biur i lokali usługowych. Architektom szczególnie zależało na tych ostatnich, dzięki czemu budynek może być odwiedzany przez wszystkich mieszkańców Strasburga.

Projektanci musieli też uwzględnić przepisy bezpieczeństwa, dlatego w północnej części umieścili zewnętrzne schody ewakuacyjne, które ciekawie ozdobiły monotonną elewację.

    Więcej o:

Skomentuj:

Lofty w dawnym magazynie zboża. Tak to się robi we Francji