Europa 2. Pływający hotel dla najbogatszych
251 apartamentów, 8 restauracji i widok na pełne morze. Oto najnowszy model ekskluzywnego liniowca
Rejsy wycieczkowe po oceanie to sposób podróżowania, który już od wielu lat fascynował wiele osób. Najbogatsi mogą sobie pozwolić na to, aby spędzić ten czas w ekskluzywnym otoczeniu. Wysokie wymagania z pewnością zaspokoi liniowiec Europa 2. Niestety na podróż nim nie może sobie pozwolić każdy śmiertelnik. Ceny za czterodniowy rejs zaczynają się od 1,990 euro za osobę.
Pływający hotel zabierze na pokład ponad pół tysiąca pasażerów. Statek jest długi na 225 metrów, ma 11 pokładów i w sumie oferuje 251 apartamentów, które - jak zapewnia właściciel statku - są urządzone meblami wykonanymi z najwyższej jakości materiałów. Najmniejsze liczą 28 metrów kwadratowych.
Wnętrza statku zaprojektowali architekci z pracowni Partner Ship Design. W apartamentach wyposażenie obejmuje umywalkę, prysznic z deszczownicą, wannę, saunę parową lub wannę z masażem wodnym. Goście Europy 2 mogą korzystać z 8 restauracji, 6 barów, fitness clubu, spa i wziąć udział w specjalnych wydarzeniach takich jak lekcja w szkole gotowania.
Budowa liniowca Europa 2 trwała 20 miesięcy. Odbiór statku miał miejsce 26 kwietnia 2013 r. w Saint Nazaire we Francji. Przy budowie i kompletowaniu elementów statku wycieczkowego pracowało ponad 1000 pracowników stoczni. Chrzest statku Europa 2 odbył się 10 maja 2013 r. w porcie w Hamburgu. Liniowiec już odbył swój pierwszy rejs. Trasa biegła wzdłuż zachodniego wybrzeża Europy w kierunku Lizbony.
- Więcej o:
Lake House nad Zalewem Zegrzyńskim. Z centrum Warszawy jachtem pod dom
Apartamentowce w Polsce TOP 10
Norweg zbuduje nowy kurort nad polskim morzem? Beach City [WIZUALIZACJE]
Pas startowy dawnego lotniska zamienili w imponujący park
Walter Gropius - nie tylko Bauhaus [ZNANI ARCHITEKCI]
Tauberphilharmonie - filharmonia w niemieckim miasteczku Weikersheim. Surowa bryła wśród miękkich pagórków
Kave Home dla Fundació Joan Miró - światło, kolor, duch
Zlin - od butów Baty do mekki funkcjonalizmu