Wokół projektowania

  • Projekt Budynku Nadleśnictwa Człuchów

    Projekt Budynku Nadleśnictwa Człuchów

    Prezentujemy projekt konkursowy na koncepcję budynku biurowego Nadleśnictwa Człuchów. Głównym celem projektu było stworzenie funkcjonalnego budynku biurowego, przy jednoczesnym wpisaniu go w zastany leśny krajobraz w sposób uwydatniający walory lokalizacji i przyrodnicze działki. Architekci chcieli stworzyć budynek przenikający się z otoczeniem, z łatwym dostępem i czytelnym układem komunikacyjnym.

  • Dom Futurystów

    Dom Futurystów

    Koncepcja Dom Futurystów powstała na potrzeby promocji marki powtarzalnych projektów premium domów SUPERVILLA.

  • Domesta buduje Nowe Południe Gdańska

    Domesta buduje Nowe Południe Gdańska

    Orunia Górna – Gdańsk Południe to jedna z 35. dzielnic Gdańska. Została ona wyodrębniona w 2018 roku i jest najmłodszą dzielnicą Gdańska. Graniczy z następującymi strefami: Chełm, Orunia-Św.Wojciech-Lipce oraz Ujeścisko-Łostowice. To właśnie na jej terenie gdański deweloper Domesta rozpoczął swoją najnowszą inwestycję nawiązującą nazwą do lokalizacji – osiedle Nowe Południe.

  • Dom jak schronisko - projekt pracowni Karpiel Steindel Architektura

    Dom jak schronisko - projekt pracowni Karpiel Steindel Architektura

    Ten projekt pracowni Karpiel Steindel Architektura jest współczesnym odwołaniem do architektury górskich schronisk wznoszonych w Tatrach.

  • Rubra- osiedle domów z klinkieru w Straszynie obok Gdańska
  • II etap osiedla

    Mieszkaj w Mieście w Krakowie - nagradzane osiedle od Medusa Group

    Zgodnie z koncepcją pracowni Medusa Group, osiedle Mieszkaj w Mieście w Krakowie miało być samowystarczalną, żywą przestrzenią z usługami, miejscami pracy i mieszkaniami.

  • Krk House - nowoczesny dom w Krakowie

    Krk House - nowoczesny dom w Krakowie

    Krk House charakteryzuje się prostą formą, która powstała z przesuniętych względem siebie brył, pełnych i otwartych, tworzących wewnątrz przestrzeń mieszkalną, a na zewnątrz miejsca odpoczynku.

  • Osiedle Białe Domy na Wawrze

    Osiedle Białe Domy na Wawrze

    Na warszawskim Wawrze powstało osiedle domów jednorodzinnych, które na tle okolicznej zabudowy wyróżnia się jasnymi bryłami budynków i ciekawą, asymetryczną formą. Projekt jest dziełem pracowni 77Studio architektury.

  • Od Vauxhall do Foksal. Historyczne inspiracje w projektowaniu

    Od Vauxhall do Foksal. Historyczne inspiracje w projektowaniu

    Na uczestników Konkursu Geberit „Projekt Łazienki 2023” czeka nie lada wyzwanie. W tym roku studenci kierunków architektonicznych i młodzi architekci zaprojektują mobilną toaletę, która stanie przy ul. Foksal w Warszawie, w ogrodzie Pałacu Zamoyskich, nieopodal pawilonu wystawowo-konferencyjnego SARP.

  • Łodzie na Podhalu - projekt Jana Karpiela-Bułecki

    Łodzie na Podhalu - projekt Jana Karpiela-Bułecki

    Architekt połączył nowoczesność z szacunkiem do tradycji. Zaprojektowane przez niego „łodzie” spływają po zboczu Kościeliska. W ten sposób Jan Karpiel-Bułecka zaznaczył obecność nowego mieszkańca Podhala, który - choć pochodzi z Gdyni - pokochał góry. Olimpia Ajakaiye z programu „Show Room” po raz pierwszy pokazała, jak wygląda ten nietuzinkowy projekt od środka.

  • Parki wodne w Polsce

    Parki wodne w Polsce

    Po atrakcjach przyrodniczych i muzeach turyści cenią sobie przede wszystkim aktywny wypoczynek. Idealnym miejsce do wypoczynku jednakowo zimą, jak wiosną czy latem, są baseny rekreacyjne. Oto ranking najlepszych parków wodnych w Polsce.

  • Hala sportowa przypominająca lampion

    Hala sportowa przypominająca lampion

    Światło odgrywa ogromną rolę we współczesnej architekturze. Ale czy samo w sobie może być ono inspiracją? Okazuje się, że tak. Wystarczy udać się na Śląsk, by się o tym przekonać. To właśnie tam, w Rogoźniku – niewielkiej miejscowości w powiecie będzińskim, w gminie Bobrowniki – znajduje się przypominająca lampion hala widowiskowo-sportowa projektu Tomasza Borkowskiego i Grzegorza Tkacza z pracowni PROJEKT PLUS ARCHITEKCI.

  • Living Places Copenhagen – czyli jak budować zdrowe domy o rekordowo niskiej emisyjności

    Living Places Copenhagen – czyli jak budować zdrowe domy o rekordowo niskiej emisyjności

    W Kopenhadze powstały prototypy domów o emisji CO2 na poziomie 3,8 kg/CO2/m2/rok. Budynki są elementem przełomowego projektu Living Places Copenhagen, opracowanego i przygotowanego przez Grupę VELUX i partnerów, którzy udowadniają, że nie musimy czekać na futurystyczne technologie, aby budować w sposób bardziej zrównoważony. Ekspozycja będzie otwarta dla zwiedzających od 22 kwietnia, w Dniu Ziemi.

  • Made in Poland - dom dla architekta projektu BXB studio
  • Cyrhla Villas

    Zakolovers: z miłości do Podhala. Jak przekuć własną pasję w biznes?

    Pomysły na biznes przychodzą w najmniej oczekiwanym momencie. Potwierdza to historia Adama Michańków i Jacka Wielopolskiego, którzy po obejrzeniu urokliwej, ale zapomnianej działki leśnej w najwyżej położonej części Zakopanego - Toporowej Cyrhli - postanowili połączyć siły i jako koncept Zakolovers wybudować luksusową, rodzinną osadę w duchu podhalańskiej kultury z domieszką nowoczesnych rozwiązań eco-thinking.

  • Dom U-kierunkowany - projekt pracowni Z3Z ARCHITEKCI

    Dom U-kierunkowany - projekt pracowni Z3Z ARCHITEKCI

    Dom U-kierunkowany znajduje się pod Warszawą, na wyjątkowej działce graniczącej z Puszczą Kampinoską. Jego powierzchnia to 280 metrów kwadratowych.

  • SKYFALL - projekt pracowni REFORM Architekt

    SKYFALL - projekt pracowni REFORM Architekt

    Nowoczesna technologia łączy się tu ze sztuką, architekturą i naturą. SKYFALL to opowieść, a jej autor zaprasza nas do jej samodzielnej interpretacji.

  • termy w Polsce

    Termy w Polsce

    Baseny termalne różnią się od zwykłych basenów czy zbiorników wodnych. Woda w nich pochodzi z głębi ziemi i zwykle ma siarkowy zapach oraz wyższą temperaturę, a jej główną zaletą są właściwości lecznicze.

  • Park kieszonkowy

    Park kieszonkowy

    Parki kieszonkowe (z angielskiego pocket park) to niewielki teren zielony o powierzchni do 0,4 ha, który nie wymaga wydzielenia odrębnego terenu i może być zorganizowany w wolnym, niewykorzystanym miejscu lub „kieszonce”: między dwoma domami. Z reguły taki pływający park kieszonkowy ma swój wyróżnik, cechę w postaci niezwykłego wykorzystania otaczającego krajobrazu, co czyni miejsce wyjątkowym. Popularność takich kameralnych terenów zielonych rośnie dziś na całym świecie.

  • Najgłębszy basen w Polsce

    Najgłębszy basen w Polsce

    Najgłębszy basen znajduje się w mieście Mszczonów. Jego maksymalna głębokość wynosi ponad 45 metrów. Na dnie basenu znajdują się stylizowane ruiny świątyni Majów, wewnątrz których można pływać.

  • Hospicjum w Olsztynie - Fasada Roku 2022 w kategorii „Budynek zabytkowy po renowacji”

    Hospicjum w Olsztynie - Fasada Roku 2022 w kategorii „Budynek zabytkowy po renowacji”

    Renowacja daje niemal magiczny efekt, który nie tylko odświeża wygląd budynku, ale również przywraca mu drugie życie. Tak właśnie było w przypadku Hospicjum dla dzieci Caritas w Olsztynie, które od 2021 roku odzyskiwało wyjątkowy wygląd. W budynku tętni wielkie serce, ale i zewnętrzna strona została doceniona, ponieważ placówka otrzymała nagrodę Fasada Roku 2022 w kategorii "Budynek zabytkowy po renowacji".

  • Ekologiczny ośrodek wypoczynkowy w Kowarach

    Ekologiczny ośrodek wypoczynkowy w Kowarach

    W urokliwej górskiej okolicy w Karkonoszach powstaje ośrodek wypoczynkowy o charakterze ekologicznym. Całość obiektu będzie wykonana w innowacyjnej technologii drewnianej CLT. Ten zielony kompleks składać się będzie z budynków apartamentowych, restauracji oraz części rekreacyjnej, która obejmować będzie SPA i sauny.

  • Hilltop House - domek na górce

    Hilltop House - domek na górce

    Projekt Hilltop House został zrealizowany, aby spełnić marzenia inwestorów, dla których miłość do gór, sportów zimowych i samochodów była równie ważna, co poszukiwanie oryginalnych rozwiązań architektonicznych. Ta nowoczesna stodoła, usytuowana w pobliżu lasu i otoczona z trzech stron zielonym pagórkiem, stała się dla nich naturalnym schronieniem w jednej z podpoznańskich miejscowości.

  • Kategoria obiektu budowlanego

    Kategoria obiektu budowlanego

    Jednym z zagadnień z zakresu projektowania i budowy obiektów, z którym borykają się projektanci, pozostaje kwestia określenia kategorii złożoności obiektów.

  • Filharmonia Gorzowska, Gorzów Wielkopolski, projekt: Biuro Projektów Budownictwa Ogólnego BUDOPOL SA

    Rozwiązania Aluprof w filharmoniach, operach i salach koncertowych w Polsce

    Co łączy teatr muzyczny Capitol We Wrocławiu, filharmonię w Szczecinie, budynek NOSPR w Katowicach i pierwszą w Polsce prywatną salę koncertową Cavatina Hall? Poza tym, że to jedne z najpiękniejszych w naszym kraju budynków pełniących funkcje kulturalne, mają jeszcze jeden wspólny mianownik. W każdym z nich wykorzystano rozwiązania firmy Aluprof, lidera w zakresie dostarczania systemów aluminiowych przeznaczonych do produkcji m.in. okien, drzwi i fasad dla branży budowlanej i konstrukcyjnej.

  • Inwestycja mieszkaniowa T17 na Księżym Młynie w Łodzi

    Inwestycja mieszkaniowa T17 na Księżym Młynie w Łodzi

    W sercu zabytkowej dzielnicy Księży Młyn w Łodzi, przy ulicy Tymienieckiego 17, powstaje nowoczesna inwestycja o nazwie T17. Reprezentacyjny budynek o powierzchni ok. 5500 m kw. znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie parku im. Jana Kilińskiego oraz takich zabytkowych budowli, jak Willa Ludwika Grohmana, Przędzalnia Karola Scheiblera czy Pałac Herbsta. Inwestor zlecił realizację projektu renomowanej pracowni architektonicznej Konior Studio, która wielokrotnie zdobywała nagrody w Polsce i za granicą, w tym nominacje do prestiżowej nagrody Miesa Van der Rohe.

  • Samowystarczalny energetycznie Dom Zmienny - projekt pracowni ANTA Architekci

    Samowystarczalny energetycznie Dom Zmienny - projekt pracowni ANTA Architekci

    Prezentowany dom można skonfigurować niczym samochód klasy premium i zrealizować w opcji "pod klucz" na terenie całego kraju. To budynek całkowicie samowystarczalny energetycznie, co jest możliwe dzięki zasilaniu energią z dachu solarnego, fasady lub carportu oraz innowacyjnym technologiom magazynowania i zarządzania energią.

  • Inwestycja Nowe Liliopolis „Tu Las Tam Woda”

    Inwestycja Nowe Liliopolis „Tu Las Tam Woda”

    Inwestycja "Tu Las Tam Woda" autorstwa pracowni Boris Kudlička with Partners została stworzona, by w pełni wykorzystać potencjał Kalborni, popularnej lokalizacji na Mazurach. Wkrótce mieszkańcy i ich goście będą mieli szansę zanurzyć się w wodach jeziora Dąbrowa Wielka, korzystając z posiadania nieruchomości w okolicach Wzgórz Dylewskich.

  • Dom Wielkiego Brata w Gołkowie pod Warszawą

    Dom Wielkiego Brata w Gołkowie pod Warszawą

    Architekt Paweł Naduk z warszawskiej pracowni 77Studio apeluje o podjęcie działań mających na celu ratowanie Domu Wielkiego Brata, który popada w ruinę.

  • Dom pod Bydgoszczą projektu pracowni todos

    Dom pod Bydgoszczą projektu pracowni todos

    Prezentowany dom znajduje się na malowniczo położonej działce w pobliżu lasu. Podłużna bryła otwiera się na ten widok, z kolei z drugiej strony, w strefie wejściowej, jest zamknięta i sprawia wrażenie niedostępnej.