Wokół projektowania

  • Żyrandol Odyssey 12 od Schwung

    Żyrandol Odyssey 12 od Schwung. Łączy przeszłość z teraźniejszością

    Z okazji dziesięciolecia marki Schwung, firma wprowadziła na rynek wyjątkowy żyrandol Odyssey 12. Jego elegancka, rzeźbiarska forma robi spore wrażenie. Spaja funkcjonalność z artystycznym wyrazem.

  • Korki w Warszawie

    Jak odkorkować Warszawę i oddać ją mieszkańcom? Raport Clean Cities

    Każdego dnia po Warszawie porusza się ok 700 tysięcy pojazdów, co generuje blisko 1,5 mln przejazdów. Efektem tak dużego ruchu jest m.in. uciążliwy hałas, smog, korki, strata czasu, pieniędzy a także i zdrowia. W związku z tym, z okazji Europejskiego Tygodnia Mobilności (16-22.09) oraz Dnia bez Samochodu, Clean Cities Campaign w Polsce przygotowała raport pt. “Z wizją. Miejska polityka transportowa w kształtowaniu jakości życia. Rekomendacje dla Warszawy”. Pokazuje on 17 konkretnych rozwiązań, które poprawią komfort życia warszawiaków. Są wśród nich m.in.: audyt węzłów przesiadkowych, Metrobus, garaże rowerowe na abonament, winda terenowa na skarpie wiślanej czy kolej gondolowa z Bródna na Żoliborz.

  • Panorama Warszawy

    Kancelarie prawne w Warszawie. Wybierają kamienice czy wieżowce?

    Dla kancelarii prawnych biuro to z jednej strony środowisko pracy ich zespołów, ale z drugiej to także wizytówka firmy w relacjach z klientami i partnerami biznesowymi. W dobie zmian w modelach pracy, ewolucji funkcji, jakie pełnią dziś biura oraz związanego ze wzrostem kosztów trendu optymalizacji powierzchni przez niektóre sektory – eksperci międzynarodowej agencji doradczej Cushman & Wakefield przyjrzeli się bliżej potrzebom i wynikającym z nich decyzjom lokalizacyjnym branży prawniczej.

  • HERADESIGN Superfine Sonic Elements posiada brązowy certyfikat C2C, co potwierdza jego zgodność z wysokimi standardami zrównoważonego rozwoju. Ten certyfikat świadczy o tym, że produkt spełnia rygorystyczne wymagania w zakresie ekologii, zdrowia oraz odpowiedzialnego zarządzania cyklem życia, co czyni go doskonałym wyborem dla zrównoważonych projektów architektonicznych

    Nowa siedziba Makro Cash and Carry Polska w Warszawie. Wnętrza to projekt Concept Space

    Nowa siedziba Makro Cash and Carry Polska w Warszawie to przykład synergii między estetyką, funkcjonalnością a zrównoważonym rozwojem. Projekt uwzględnia szereg rozwiązań, które poprawiły ergonomię przestrzeni i dobrostan pracowników. Architekci wybrali nowoczesne, indywidualnie dostosowane rozwiązania, w tym sufity dostarczone przez Knauf Ceiling Solutions, które zapewniają zarówno komfort akustyczny, jak i wizualną spójność przestrzeni

  • Perspektywa w Gdańsku - zielony park osiedlowy z alejkami spacerowymi

    Znany deweloper każdego roku stworzy ogólnodostępne tereny zielone w czterech miastach. W tym roku na ten cel przeznaczył ponad 6 mln zł

    Grupa Dom Development rozpoczyna realizację programu „Miejska zieleń”. Każdego roku w aglomeracjach, w których działa, czyli w Warszawie, Wrocławiu, Trójmieście i Krakowie zagospodaruje co najmniej jeden ogólnodostępny teren. Deweloper planuje m.in. rewitalizować tereny zielone, zakładać łąki kwietne, parki kieszonkowe i linearne, ogrody deszczowe i miejskie farmy. Zaaranżuje nie tylko miejskie działki, ale również własne tereny. W tym roku na ten cel przeznaczył ponad 6 mln zł.

  • Biuro Copernic w Krakowie. Proj. Neo Świat

    Biuro Copernic z... kontenerem morskim i ogromną rzeźbą Kopernika

    Krakowskie biuro Copernic, firmy działającej na rynku energii odnawialnej i ekomobilności, wyróżnia się niestandardowymi rozwiązaniami. Pracowników i gości wita ogromna rzeźba Mikołaja Kopernika, która jest centralnym elementem całej powierzchni, a jedna z sal konferencyjnych została stworzona z… morskiego kontenera. Za realizację biura odpowiedzialny był Neo Świat.

  • Wayfinding Fabryki Czekolady Wedel - Studio Blisko

    Autorski system informacji wizualnej muzeum - Fabryka Czekolady E. Wedel. Inspiracją było pudełko czekoladek

    Specjalizujące się w wayfindingu studio Blisko, zaprojektowało autorski system informacji wizualnej nowego muzeum - Fabryka Czekolady E.Wedel. Orientacje w przestrzeni budynku muzeum ułatwiają... czekoladki.

  • Krzesła Abacus na stadionie w Budapeszcie

    Polacy wyprodukowali krzesła na areny paryskiej olimpiady. Ich projektanci tłumaczą dlaczego od lat sprawdzają się na stadionach całego świata

    Jak stworzyć krzesła idealne na trybuny olimpijskich aren? Wie to firma Nowy Styl, która dostarczyła 95 tys. sztuk na potrzeby paryskiej olimpiady. Ich design to jednak dzieło międzynarodowej firmy inżynierskiej i projektowej Arup, która już 15 lat temu opracowała dla Nowego Stylu wzór, będący od tego czasu jednym z najbardziej wydajnych na rynku. Zespoły Arup tworzyły także złożone rozwiązania dla obiektów sportowych, takich jak stadion Santiago Bernabéu w Hiszpanii czy Etihad w Wielkiej Brytanii. W Polsce firma znana jest z m.in. projektu Złotych Tarasów czy Łódzkiego Orientarium.

  • Apartamenty przy Warzelni w Browarach Warszawskich. Proj. JEMS Architekci

    Boom na inwestycje mixed-use w Polsce. Co wpływa na ich rosnące znaczenie dla aglomeracji?

    Od kilku dekad rynek inwestycji mixed-use w Polsce stopniowo ewoluuje, przekształcając krajobraz największych aglomeracji. Początki tego trendu sięgają ponad dwóch dekad wstecz, jednak to ostatnie lata przyniosły najbardziej dynamiczny rozwój tego segmentu. Obiekty wielofunkcyjne, które niegdyś koncentrowały się głównie na handlu, obecnie stają się kompleksowymi centrami życia miejskiego, integrującymi różnorodne funkcje. W tym kontekście warto przyjrzeć się nie tylko aktualnym trendom, ale także przyszłości inwestycji mixed-use na polskim rynku nieruchomości.

  • Empik na Placu Bankowym w Warszawie

    To koniec słynnej księgarni "Warszawianka" przy Placu Bankowym w Warszawie. Będzie tu Empik

    Chociaż słynna księgarnia "Warszawianka" zniknęła z mapy Warszawy, tradycje księgarskie tego miejsca zostaną podtrzymane. Jesienią 2024 roku zostanie tu otwarty Empik.

  • Prace nad zielonym dachem Zakładu Unieszkodliwiania Stałych Odpadów Komunalnych w Warszawie?

    Jak wyglądały prace nad zielonym dachem Zakładu Unieszkodliwiania Stałych Odpadów Komunalnych w Warszawie?

    Materiały umożliwiające rozwój zielonego dachu na Zakładzie Unieszkodliwiania Stałych Odpadów Komunalnych w Warszawie już są zamontowane. Dach zapewni łącznie 24 tys. m2 dodatkowej zieleni w mieście, która będzie wspierać retencję wody, zwalczać smog i zwiększać bioróżnorodność.

  • Biuro Coca-Cola HBC w Warszawie. Poj. BIT CREATIVE

    Biuro Coca-Cola HBC w Warszawie projektu BIT CREATIVE. Czołowe produkty zostały użyte jako elementy wystroju wnętrza

    Biuro firmy Coca-Cola HBC w warszawskim budynku Business Garden rozlokowane zostało na 3 piętrach o łącznej powierzchni 5,5 tys. mkw. Inwestorowi zależało by było ono nie tylko funkcjonalne i dopasowane do stylu pracy korporacji, ale też zaprojektowane zgodnie z brandbookiem firmy. Do współpracy przy projekcie wnętrza zaprosili więc architektów z pracowni BIT CREATIVE, których projekty doskonale oddają ducha marek, dla których są realizowane, zachowując przy tym swój indywidualny charakter.

  • "Harmonia kontrastów" - rzeźba Macieja Rembielińskiego stanie przed kompleksem LIXA

    Harmonia kontrastów - rzeźba studenta ASP stanie przed kompleksem LIXA na warszawskiej Woli

    Poznaliśmy laureata konkursu na projekt rzeźby, która powstanie w przestrzeni kompleksu biurowego LIXA. Zdobywcą nagrody głównej został Maciej Rembieliński, autor pracy pt. „Harmonia kontrastów”, student Wydziału Sztuki Mediów warszawskiej ASP. Zwycięzca otrzymał możliwość realizacji własnej rzeźby na terenie LIXA, która zostanie w pełni sfinansowana przez Yareal Polska, dewelopera projektu biurowego przy ul. Kasprzaka na warszawskiej Woli.

  • Biuro. Proj. Andrzej Burawski Generalny Wykonawca PRW Design

    Zieleń w roli głównej. Niewielkie biuro projektu PRW Design

    Na przestrzeni zaledwie 100 metrów kwadratowych, projektanci PRW Design stworzyli miejsce, które jest równocześnie azylem dla umysłu jak i ekologicznym manifestem. Zaglądamy do niewielkiego biura, w którym zieleń gra pierwsze skrzypce.

  • Eastgate w Harare w Zimbabwe

    Budynek jak kopiec termitów, rzeka z własnymi prawami, czyli projektowanie regeneracyjne

    Rocznie budynki odpowiadają za około 39 proc. globalnej emisji dwutlenku węgla związanej z zużyciem energii. Jeśli cele zrównoważonego rozwoju mają zostać osiągnięte, branża musi odejść od podejścia „weź, wyprodukuj, wyrzuć”. Arup, międzynarodowa firma specjalizująca się w zrównoważonej inżynierii, opracowała raport, prezentujący w jaki sposób projektanci mogą tworzyć w zgodzie z koncepcją regeneracyjną.

  • Michałowice: pierwszy modułowy zespół mieszkalny dla osób z autyzmem

    Pierwszy modułowy zespół mieszkalny dla osób z autyzmem powstaje w Michałowicach

    Budowa modułowego obiektu, realizowanego w ramach projektu „Wspomaganie Społeczności Mieszkaniowej” w Michałowicach (woj. mazowieckie), dobiega końca. Jest to pierwsza, wykonana w tej technologii, inwestycja w Polsce, która będzie przeznaczona dla dorosłych osób z autyzmem. Autorem projektu oraz głównym wykonawcą inwestycji jest spółka EKOINBUD, specjalizująca się w budowie modułowych obiektów użyteczności publicznej.

  • Biuro sprzedaży Modern Mokotów

    Nowy salon sprzedaży Archicom z panoramą na budowę Modern Mokotów

    Archicom otwiera nowe biuro na dwóch wysokich piętrach budynku myhive Mokotów One. Z salonu sprzedaży rozciągają się widoki na budowany projekt i cały Mokotów.

  • Hotel Ibis Styles w Krakowie

    Hotele biznesowe, turtystyczne, resorty. Architekci o różnicach w projektowaniu wypoczynku

    Turystyczne hotele miejskie, hotele biznesowe i resorty różnią się pod wieloma względami, ponieważ ich oferta jest ukierunkowana do zupełnie innych grup gości. Obiekty te oferują inne doznania, inny zakres usług dodatkowych i udogodnień, a ze względu na swoją specyfikę stawiają przed architektami całkowicie odmienne wyzwania projektowe.

  • Biuro Decerto w Warszawie. Proj. BIT CREATIVE

    Biuro Decerto w biurowcu Lumen w Warszawie. To projekt BIT CREATIVE

    Decerto to jeden z liderów technologii ubezpieczeniowych. Zaufanie i bezpieczeństwo z jednej strony, a dynamika i nowoczesne technologie z drugiej zdeterminowały wystrój wnętrz siedziby firmy. 850 mkw. na 4 piętrze biurowca Lumen w Warszawie w pełni odzwierciedlają filozofię marki. To za sprawą architektów z BIT CREATIVE, którzy dość trudnej aranżacyjnie przestrzeni, nadali dynamiczny charakter.

  • Nowe wnętrza Radisson Blu w Krakowie. Proj. Iliard Architecture & Interior Design

    Nowe wnętrza hotelu Radisson Blu w Krakowie. To projekt Iliard Architecture & Interior Design

    Radisson Blu, położony w samym sercu Starego Miasta w Krakowie, przeszedł metamorfozę. Strefy lobby i baru zostały odświeżone przez architektów Iliard – krakowskie biuro architektoniczne, specjalizujące się w projektowaniu hoteli w całej Europie.

  • Ogrody na dachu Galerii Północnej w Warszawie

    Warszawa: ogrody na dachu Galerii Północnej już otwate. Wśród atrakcji tężnia i mural 3D

    Ogrody na dachu warszawskiej Galerii Północnej są już otwarte. Od teraz aż do jesieni mieszkańcy można tu skorzystać m.in. dobrodziejstw tężni solankowej, ale także odwiedzić restauracje, place zabaw czy po prostu odpocząć wśród zieleni. To jedyne tego typu miejsce na Białołęce.

  • LIXA E w Warszawie - wizualizacja

    Przed budynkiem biurowym LIXA E w Warszawie stanie rzeźba zaprojektowana przez studentów Akademii Sztuk Pięknych

    Yareal Polska we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie organizuje konkurs dla studentów i absolwentów Wydziału Sztuki Mediów. Celem konkursu jest wyłonienie projektu, który będzie podstawą do realizacji wielkoformatowej rzeźby w przestrzeni kompleksu biurowego LIXA.

  • Panorama Warszawy

    Rewitalizacja w centrum miasta. Sposób na zahamowanie „pustynnienia”?

    Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.

  • Biuro Hilti Polska. Proj. AKA Studio

    Biuro Hilti Polska od AKA Studio. Przestrzeń niezbyt techniczna

    Nowe biuro polskiego oddziału Hilti, zaprojektowane przez AKA Studio, odzwierciedla wartości firmy, takie jak praca zespołowa, zaangażowanie i zrównoważony rozwój.

  • The Sea Resort w Międzyzdrojach

    W Międzyzdrojach powstaje The Sea Resort. To pięciogwiazdkowy kompleks hotelowy

    Wmurowano kamień węgielny pod budowę pięciogwiazdkowego kompleksu hotelowego w Międzyzdrojach. Projekt inwestycji wyszedł z pracowni W + Architekci Wolski & Włosek.

  • Porta Mare w Elblągu. Proj. Pas Projekt

    Porta Mare na Wyspie Spichrzów w Elblągu. To będzie pierwszy w mieście kompleks biurowy klasy A

    W Elblągu, na Wyspie Spichrzów trwa budowa Porta Mare. Inwestycja będzie pierwszym kompleksem biurowym klasy A w mieście. Powstaje według koncepcji pracowni Pas Projekt z Nadarzyna. Budowa rozpoczęła się we wrześniu 2022 roku. Obecnie osiągnęła etap trzeciej kondygnacji (finalnie budynek wzniesie się na sześć pięter).

  • Forest Line. Proj. Mobius Architekci

    Forest Line - dom wpisany w linię lasu. Nowy projekt Przemka Olczyka z Mobius Architekci

    Kompozycja podłużnych brył, wyglądających jak zawieszone wśród drzew, na szczycie stromego wzniesienia - to najnowszy koncept Przemka Olczyka z pracowni Mobius Architekci. Forest Line jest architektonicznym połączeniem dwóch światów – komfortu przestrzeni mieszkalnej i szacunku do otaczającej przyrody.

  • Metamorfoza hotelu Hilton Garden Inn Kraków Airport. Proj. AKA Studio

    Metamorfoza hotelu Hilton Garden Inn Kraków Airport. To projekt AKA Studio

    Położony tuż obok lotniska Hilton Garden Inn Kraków Airport, zyskał nową aranżację parteru. Nieco zimne wnętrza w odcieniach beżu zmieniły się nie do poznania. Architekci z pracowni AKA Studio inspiracje zaczerpnęli z pobliskiej natury.

  • Ogrody Staromiejskie we Wrocławiu

    Ogrody Staromiejskie. Nowa inwestycja w centrum Wrocławia. To trzy kamienice – dwie nowe i jedna zrewitalizowaną

    Ruszyła przedsprzedaż nowej inwestycji w ścisłym centrum Wrocławia. Ogrody Staromiejskie zlokalizowane są w kwartale ulic Stawowej, Kościuszki, Kołłątaja i Rejtana. Obejmują łącznie 66 apartamentów o zróżnicowanym metrażu. Projekt opracowała pracownia Łapacz Winkowski Architekci.

  • Biuro Mattel w Warszawie. Proj. BIT CREATIVE

    Biuro Mattel w wieżowcu Skyliner. To projekt BIT CREATIVE

    Mattel to producent popularnych dziecięcych zabawek, w którego portfolio znajdują się takie marki Barbie, Fisher Price, Hot Wheels czy Matchbox. Polska siedziba firmy zlokalizowana jest na 34. piętrze wieżowca Skyliner na warszawskiej Woli. Biuro zaprojektowała firma BIT CREATIVE.