Biurowiec w Porcie Popowice we Wrocławiu od WXCA
Na terenie Portu Popowice - jednego z największych (obejmujących 14 ha) obszarów inwestycyjnych we Wrocławiu powstanie nowoczesny biurowiec. Konkurs na projekt wygrała warszawska pracownia WXCA.
Port Popowice to ogromna wrocławska inwestycja realizowana przez Vantage Development. Plany inwestorów zakładają, że powstanie tu ponad 2,5 tysiąca mieszkań, przestrzenie komercyjne oraz rekreacyjne a także 7-kondygnacyjny biurowiec. Obszar, na którym staną nowe obiekty otoczony jest zewsząd terenami rekreacyjnymi: Parkiem Popowickim, Parkiem Zachodnim oraz rzeką Odrą. W przyszłości będą one świetnym miejscem do odpoczynku dla mieszkańców inwestycji, ale również pracowników biurowca. A Ci będą mogli korzystać również z pełnej infrastruktury handlowo-usługowej, zaplanowanej na terenie projektu
Budynek biurowy, o powierzchni użytkowej 13 tys. metrów, będzie wyróżniał się nowoczesnym designem i ciekawą przeszkloną elewacją z układem pionowych oraz poziomych przesłon, przypominających żyletki, tworzących regularny, ale naprzemienny rytm architektoniczny.
Projektując biurowiec, architekci uwzględnili współczesne trendy, które wpisały się na trwałe w kulturę zarządzania nowoczesnych firm.
Przewidzieliśmy elastyczną możliwość aranżacji przestrzeni biurowej, w której znajdą się mobilne miejsca pracy (hot desks), wspólne stoły, miejsca spotkań w domowej atmosferze (soft seatings) czy pokoje ciszy (silent rooms)
Poszczególne kondygnacje są tak zaplanowane, by można dostosować je do liczby najemców i ich indywidualnych potrzeb. Na parterze budynku znajdzie się także przedszkole oraz przestrzeń gastronomiczna. W dwóch podziemnych kondygnacjach mieścić się będą garaże na 300 miejsc parkingowych. Wejścia do biurowca znajdą się zarówno od strony przystanków autobusowych przy ul. Wejherowskiej, jak i budowanego osiedla mieszkaniowego.
Budynek biurowy będzie budowany zgodnie z wymogami certyfikatu LEED GOLD, określonymi przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego. Obiekt będzie również przyjazny rowerzystom - znajdą się tu m.in. stojaki rowerowe, prysznice i specjalne szatnie dla rowerzystów. Powstaną również miejsca postojowe dla pojazdów elektrycznych.
Architekci zadbali również o to, by stworzyć miejsca pracy optymalnie wykorzystujące naturalne oświetlenie. W budynku zostanie zastosowane także inteligentne zarządzanie systemami grzania, chłodzenia i wentylacji pozwalające na automatyczne wprowadzanie procedur, umożliwiających oszczędność energii jak np.: „free cooling” czy sterowanie predykcyjne.
Nad projektem architektonicznym pracował zespół WXCA w składzie: Marta Sękulska-Wrońska, Szczepan Wroński, Adam Mierzwa, Paulina Kucharska, Paweł Słupski, Jan Kucza-Kuczyński, Paweł Grodzicki, Marcin Jurusik.
Inwestor planuje, że biurowiec zostanie zrealizowany do połowy 2021 roku
Wizualizacje: Vivid-vision.net
- Więcej o:
Tak będzie wyglądać nowa siedziba Muzeum Powstania Wielkopolskiego. Zaprojektują ją architekci z WXCA
Pawilon Polski na EXPO 2020 w Dubaju autorstwa WXCA [WIZUALIZACJE]
Tak będzie wyglądało Pole Mokotowskie. Zobaczcie zwycięski projekt
WARSZAWA Z NIEBA. Premiera albumu i wystawa zdjęć lotniczych Macieja Margasa i Aleksandry Łogusz na 32. piętrze Warsaw Trade Tower
Malwina Konopacka otwiera showroom w Warszawie
Park Akcji „Burza” pod Kopcem Powstania Warszawskiego najlepszą przestrzenią publiczną w Europie. Mamy European Prize for Urban Public Space 2024
Future Builders 2024 - międzynarodowa konferencja zakończona sukcesem. Uznani architekci i eksperci z Polski i zagranicy debatowali na temat przyszłości budownictwa
Siedziba NOSP w Katowicach ma 10 lat. Wystawa unikatowych zdjęć i rysunków hołdem dla niezwykłego miejsca