Galeria Młociny otwarta. Przestrzeń restauracyjna robi wrażenie. Świetny projekt Broadway Malyan
W Warszawie otwarto właśnie ogromną Galerię Młociny. Projekt architektoniczny powstał w dwóch pracowniach - Kuryłowicz & Associates oraz Chapman Taylor. Najciekawiej prezentuje się strefa gastronomiczna autorstwa studia Broadway Malyan. Podzielono ją na trzy strefy - Halę Hutnik, Dechy na Bielanach i Karuzelę.
23 maja 2019 roku, po trwających ponad trzy lata pracach budowlanych otwarto Galerię Młociny - trzecie co do wielkości centrum handlowe w Warszawie. Inwestorami są spółki EPP i Echo Investment. Galeria mieści się tuż przy węźle Młociny – w sąsiedztwie metra, licznych linii tramwajowych i autobusów miejskich, podmiejskich i krajowych, stacji rowerowej oraz parkingu P&R. Projekt architektoniczny powstał w dwóch pracowniach – Kuryłowicz & Associates oraz Chapman Taylor.
Od zewnątrz ogromna galeria ( 225 000 m kw. powierzchni całkowitej) utrzymana jest w jednorodnej, szarej kolorystyce, a bryła została rozbita poprzez przesunięcie względem siebie wyższych kondygnacji. Nie zabrakło też dużych przeszkleń czy miejsc na logotypy najemców - te jednak, aby zapobiec reklamowemu chaosowi, są ujednolicone kolorystycznie i materiałowo.
Zdecydowanie, najjaśniejszym punktem Galerii Młociny jest strefa gastronomiczna na drugim poziomie, połączona z zielonym ogrodem na dachu. Zaprojektowali ją architekci z renomowanego studia Broadway Malyan. Rzeczywiście, na powierzchni 6000 m kw., udało im się wykreować w galerii handlowej atmosferę przytulnych knajpek, ulicznej kuchni i swobodnego jedzenia na mieście. To pierwszy tego typu koncept w Polsce.
Galeria Młociny to dotychczas największa inwestycja, jaką zbudowało Echo Investment. Przy jej tworzeniu wykorzystaliśmy dwudziestoletnie doświadczenie z sektora handlu, rozrywki i gastronomii. Chcieliśmy, żeby Galeria Młociny była miejscem przyciągającym ludzi na Bielany, dlatego aż 20% jej powierzchni zostało przeznaczone na strefę spotkań, rozrywki i świetnej kuchni. Tworzenie miejsc w których ludzie chcą przebywać, pracować, bawić się czy odpoczywać to bardzo ważny filar naszej strategii
– mówił Nicklas Lindberg, prezes Echo Investment.
Część gastronomiczna o nazwie Spotkania i Dania usytuowana na drugim poziomie, może pomieścić 1500 osób. Składa się z 36 restauracji, food trucków w stylu vintage i strefy co-workingowej. Została podzielona na kilka stref - Karuzelę, Halę Hutnik i Dechy na Bielanach. Nam najbardziej podoba się Hala Hutnik – nawiązująca do motywów fabrycznych sąsiadującej z galerią Huty Warszawa. Industrialny klimat nadają surowy proste wyposażenie i stalowe okładziny. Świetnie prezentują się również kontenery, w których urządzono strefę co-workingową. Przestrzeń Dechy na Bielanach ma nieformalny klimat. Powstała z myślą o rozrywce i młodszych klientach. Ozdabiają ją neony i graffiti wykonane przez artystów z Polski i Portugalii. Jest jeszcze Strefa Karuzela, z okazałymi pokrytymi miedzią kokonami punktów gastronomicznych zawieszonymi nad atrium i strefą handlowo-usługową. Smaczku dodają food-trucki w stylu vintage, które "zaparkowały" między restauracjami.
Zdecydowanie, to najciekawsza, najlepiej zaprojektowana strefa gastronomiczna w warszawskich galeriach handlowych. Broadway Malyan - dobra robota!
- Więcej o:
The Warsaw HUB - pierwszy z dwóch biurowych wieżowców osiągnął docelową wysokość 130 m [WIEŚCI Z BUDOWY]
The Warsaw HUB - pierwszy z dwóch biurowych wieżowców osiągnął docelową wysokość 130 m [WIEŚCI Z BUDOWY]
Polonia Warszawa - nowy stadion, hala sportowa i Centrum Wsparcia Sportu od JSK Architekci [WYNIKI KONKURSU]
Polonia Warszawa - nowy stadion, hala sportowa i Centrum Wsparcia Sportu od JSK Architekci [WYNIKI KONKURSU]
Skwer Stefana Kuryłowicza oficjalnie otwarty
Skwer Stefana Kuryłowicza oficjalnie otwarty
Posnania - podmiejska galeria handlowa w centrum miasta
Posnania - podmiejska galeria handlowa w centrum miasta