Dom dla dwóch rodzin. A pod ziemią... Tu nigdy nie będzie problemu z zaparkowaniem
Marzeniem inwestora było posiadanie dużej hali garażowej. udało się ją zrealizować pod ziemią. Jej obrys znacznie wykracza poza rzut parteru i zajmuje znaczną powierzchnię działki. Mieszkańcy raczej nie muszą się obawiać, że ktoś będzie musiał parkować na podjeździe.
Aby zrealizować ten dwulokalowy dom w Gdyni trzeba było wykonać najpierw całą masę prac ziemnych. Pod powierzchnią działki pracownia Easst.com zaprojektowała bowiem przestronną halę garażową, w której swobodnie może zaparkować kilka samochodów.
Nad ziemią zlokalizowano część mieszkalną przeznaczoną dla dwóch rodzin. Bryła została mocno uproszczona i jest bardzo oszczędna w detalu. Jej elewację pokrywają szare płyty włókno-cementowe ułożone w geometryczny wzór. Całość została uzupełniona w parterze pasami drewna o ciepłej barwie.
Do nieco surowego wyglądu nawiązuje też małą architektura - murki oporowe, barierki i inne elementy małej architektury zostały wykonane z betonu.
Wnętrze otwiera się głównie na południe. Na tą stronę wychodzą duże przeszklenia części dziennych, które umożliwiają dobre doświetlenie wnętrz. Dodatkowym atutem takiego otwarcia jest widok na sąsiadujący z działką park z zabytkowym pałacykiem.
- Więcej o:
- dom jednorodzinny
Ekrany akustyczne - muszą szpecić, czy mogą być ładne? Nietypowy dom w Krakowie
Mieszkanie na wodzie. Polskie pływające domy
Domy jednorodzinne w Polsce. Wybraliście ten najładniejszy [WYNIKI GŁOSOWANIA]
Lollipop House - hit czy kit?
Znani architekci: Gerrit Rietveld. Nie tylko czerwono-czarne krzesło i Dom Rietvelda
Willa Tugendhatów w Brnie. Ekskluzywny modernizm Miesa van der Rohe [IKONY ARCHITEKTURY]
Najdroższy i największy dom jednorodzinny świata. Antilla Tower w Mumbaju
Fallingwater - dom nad wodospadem. Frank Lloyd Wrigth zaprojektował budynek, który wyprzedził epokę [IKONY ARCHITEKTURY]