Pawilon na skwerze Hoovera od JEMS Architekci
W piątek otwarto w Warszawie miejski pawilon autorstwa pracowni JEMS Architekci . To ukoronowanie rewitalizacji Krakowskiego Przedmieścia - mówią władze miasta.

Budynek na skwerze Hoovera znakomicie wtopiony w teren, prawie niewidoczny, z przodu przezroczysty (szkło), z tyłu masywny i wkomponowany w mur oporowy (piaskowiec) to najnowsze dzieło pracowni JEMS Architekci. Stanowi dobry przykład, jak obiekt w duchu modernizmu może dobrze uzupełnić zabytkową przestrzeń Krakowskiego Przedmieścia. Mają się tu odbywać wernisaże i koncerty, będzie działać też scena letnia.
W sobotę JEMS-i obchodzili na skwerze Hoovera 20-lecie swojej działalności. Z tej okazji nastąpiło tam otwarcie wystawy fotografii Juliusza Sokołowskiego "Niebo nad Warszawą". Na zdjęciach Sokołowskiego zobaczymy prace JEMS-ów. Wystawę będzie można oglądać do 16 grudnia.
9 grudnia o godz. 18 w sali wystawowej odbędzie się dyskusja "Fotografia architektury. Architektura fotografii" o wzajemnych inspiracjach fotografii, architektury i filmu. Udział wezmą m.in.: Maciej Miłobędzki i Jerzy Szczepanik-Dzikowski z pracowni JEMS, a także architekci Grzegorz Piątek,Robert Konieczny , Ewa P. Porębska i historyk sztuki dr Marta Leśniakowska.
Dariusz Bartoszewicz
źródło: Gazeta Stołeczna
- Więcej o:
Powojenne bloki z Polski wcale nie są nudne! Oto te najciekawsze [PRZEGLĄD]
Bronią ikony postmodernizmu. Trwa protest przeciwko wyburzeniu dworca w Częstochowie: Nasz dworzec. Wspólna sprawa!
Dom towarowy Fedora Karpego w Gliwicach. Modernistyczna bryła z tarasami na dachu
Kuracjusze i wczasy zakładowe. Najbardziej znane ośrodki wczasowe z PRL-u
Tak będzie wyglądać Muzeum Poczty Polskiej w Gdańsku. Przejdzie gruntowną modernizację
Kraków: "Portowa Zabłocie" zmieni oblicze dzielnicy? Już nie tylko fabryki i port rzeczny
Tak mogła wyglądać Łódź. Niezrealizowane wizje przyszłości
Wrocław: nowe wnętrza Biblioteki Dolnośląskiej. Zastosowano tu technologię parametryczną